[WIDEO] Serie A: Napoli wygrywa z Juventusem! Bramka Zielińskiego

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:49
26 sty 2020, 22:55

Napoli niespodziewanie wygrało 2:1 z Juventusem na swoim stadionie. W hicie Serie A grało aż trzech Polaków, a Piotr Zieliński, dzięki strzeleniu pierwszej bramki, został jednym z głównych bohaterów spotkania.

Drużyna Starej Damy wydawała się zdecydowanym faworytem spotkania z Napoli. Piłkarze Juventusu w ostatnich spotkaniach prezentowali naprawdę przyzwoitą formę, pewnie zajmując pozycję lidera włoskiej ekstraklasy. Tymczasem Napoli wciąż nie może powrócić do optymalnej dyspozycji i raz za razem, w obecnym sezonie piłkarze z południa Włoch gubią punkty. Teoria jednak często pozostaje jedynie teorią.

Pierwsza połowa hitu Serie A nie należała do najciekawszych. Przewaga gości, zaledwie jeden strzał gospodarzy i brak większych emocji, czy wartych zapamiętania momentów. Było to zwyczajnie słabe 45 minut, nie warte większej ilości znaków. Do zapomnienia.

Jednak druga połowa zdecydowanie wynagrodziła nudny przebieg tej pierwszej. Kilka płynnych akcji z obu stron, kilka konkretnych sytuacji. Nareszcie mniej szachów, a więcej gry w piłkę. I wtem przyszła 63. minuta. Wojciech Szczęsny sparował groźny strzał do boku, a tam czekał już zupełnie niepilnowany Piotr Zieliński, który po prostu musiał umieścić piłkę w siatce. Jest to pierwsza bramka polskiego pomocnika przeciwko Starej Damie, ale jak się okazało, niezwykle ważna.

W 86. minucie Lorenzo Insigne bardzo ładnym uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie i praktycznie zapewnił wygraną swojej drużynie. Mistrzowie Włoch jednak walczyli do końca i w 90. minucie Ronaldo sprytnym uderzeniem zdobył bramkę kontaktową. Dla Portugalczyka jest to ósmy mecz w Serie A z rzędu z golem na koncie.

Goście rzucili się do odrabiania wyniku i bardzo niewiele brakowało, aby Napoli dało sobie wydrzeć z rąk pozornie pewne zwycięstwo. Dobrej okazji w samej końcówce nie wykorzystał jednak Higuain i to piłkarze Napoli mogą cieszyć z historycznego osiągnięcia.

Dzięki takiemu wynikowi walka o tytuł mistrzowski znacznie się zaostrza. Juventus ma zaledwie trzy punkty przewagi nad Interem i raczej nie może liczyć na kolejne z rzędu mistrzostwo ze znaczną przewagą punktową. Zacięta walka będzie trwać do samego końca. Napoli tymczasem pozostaje na dwunastej lokacie, ale jeśli coś miało zmotywować zawodników tego zespołu do wali o pucharu, to właśnie wygrana z Juventusem.