NBA. Triumf Denver Nuggets w pierwszym finałowym meczu, kapitalny występ Jokicia

2 cze 2023, 08:43

Koszykarze Denver Nuggets w efektowny sposób rozpoczęli rywalizację w finałach ligi NBA, pokonując przed własną publicznością Miami Heat 104:93. Świetny występ zanotował lider zespołu Nikola Jokić i to między innymi dzięki niemu zespół ten osiągnął przewagę w rywalizacji do czterech zwycięstw.

Pewne zwycięstwo Denver Nuggets nad Miami Heat

Już w pierwszej kwarcie walki o tytuł gospodarze pokazali się ze świetnej strony, pewnie wygrywając ją 29:20. Podobną przewagę koszykarze Denver Nuggets osiągnęli w drugiej kwarcie – wygrali 30:22, a znakomite spotkanie rozgrywał Nikola Jokic, który notował najlepsze liczby spośród wszystkich na parkiecie.

Od trzeciej kwarty ekipa Miami Heat zaczęła gonić wynik, ale i tym razem się to nie udało, choć gospodarze wygrali już mniejszą różnicą – 25:21. W ostatniej odsłonie goście pokazali jednak, że nie będą się poddawać w finałowej rywalizacji. Wygrali 30:20, jednak i tak to Denver Nuggets cieszyli się z wyraźnej wygranej 104:93.

Denver Nuggets – Miami Heat 104:93 (29:20, 30:22, 25:21, 20:30)
(Jokić 27, Murray 26, Gordon 16 – Adebayo 26, Vincent 19, Highsmith 18)

Znakomity mecz Jokicia

Nikola Jokić, lider zespołu z Denver był najlepiej punktującym koszykarzem w tym spotkaniu. Finały rozpoczął z przytupem, bowiem zanotował triple-boudle – zakończył spotkanie z 27 punktami, 14 asystami i 10 zbiórkami. Po stronie goście najlepszy był Bam Adebayo (26 punktów, 5 asyst, 13 zbiórek).

Drugi mecz finałowej serii, który ponownie zostanie rozegrany w Denver, zaplanowano na noc z niedzieli na poniedziałek. Początek starcia o godzinie 2:00 polskiego czasu.

Dwie wygrane Polaków. Biało-czerwoni wyrwali awans do ćwierćfinału MŚ 3×3