[WIDEO] Nice lepsze od FC Nantes. Stępiński z asystą

30 paź 2016, 16:52

OGC Nice pewnie pokonało FC Nantes 4:1 w 11. kolejce Ligue 1. Asystę przy jedynej bramce dla gości zaliczył Mariusz Stępiński.

Gospodarze niedzielnego spotkania są sensacyjnym liderem ligi francuskiej. Ich przeciwnikiem tym razem była 15. w tabeli Nantes z polskim napastnikiem w składzie. Nice wyszła na prowadzenie już w 9. minucie, kiedy to Wylam Cyprien po podaniu Balotelliego wpakował piłkę do bramki z pola karnego. Po asyście “Super Mario” przyszedł czas na gola. Włoski napastnik w 27. minucie uwolnił się spod opieki obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

W drugiej połowie goście przez chwilę odzyskali nadzieję na korzystny wynik. W 48. minucie świetny przechwyt i podanie Stępińskiego otworzyło drogę do bramki Emilianowi Sali, który zmniejszył straty Nantes. Jednak już kilkanaście minut później na 3:1 podwyższył Plea, a chwilę później Cyprien ustalił wynik spotkania. Polak kilkukrotnie decydował się na strzały, ale okazywały się one niecelne. Były zawodnik Ruchu Chorzów opuścił boisko w 68. minucie, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1 dla gospodarzy.

OGC Nice – FC Nantes 4:1
9′ Cyprien, 27′ Balotelli, 60′ Plea, 65′ Cyprien – 48′ Sala

Asysta Mariusz Stępińskiego (od 1:58):