Nice I liga: GKS Katowice wygrywa i wraca do walki o awans

29 kwi 2017, 18:47

GKS Katowice wygrał 3:0 z GKS-em Tychy w meczu 28. kolejki Nice I ligi. Dzięki trzem punktom katowiczanie nadal zachowali realne szanse na awans do Lotto Ekstraklasy!

Mecz od samego początku dobrze ułożył się dla gospodarzy. Już w 15. minucie prowadzenie GKS-owi dał serbski pomocnik Andreja Prokić. W drugiej połowie katowiczanie tylko powiększali przewagę. Najpierw w 56. minucie na 2:0 podwyższył 25-letni obrońca Dawid Abramowicz, z kolei już w doliczonym czasie gry gości dobił bramką samobójczą Paweł Florek.

W tabeli Nice I ligi GKS Katowice ma 47 punktów w 28 meczach co daje im aktualnie czwartą pozycję. Tyszanie z kolei mają zaledwie jeden punkt przewagi nad miejscem barażowym o pozostanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy.