Nice I liga: Górnik Zabrze wygrywa i włącza się do walki o awans!

17 mar 2017, 20:47

Na inaugurację 22. kolejki Nice I ligi Górnik Zabrze pokonał pewnie na swoim boisku Sandecję Nowy Sącz 2:0 i wyprzedził gości w ligowej tabeli włączając się tym samym do walki o awans do Lotto Ekstraklasy!

Gospodarze dzisiejszego spotkania objęli prowadzenie już w 12. minucie, a trybuny w Zabrzu uszczęśliwił 22-letni pomocnik Łukasz Wolsztyński. W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał i kwadrans przed końcem Górnik podwyższył prowadzenie. Strzelcem drugiej bramki został ponownie Wolsztyński ustalając tym samym wynik spotkania.

W tabeli Nice I ligi Górnik dzięki trzem punktom awansował na szóstą pozycję mając pięć punktów straty do liderującej Chojniczanki Chojnice. Sandecja spadła na siódme miejsce, ale ma dwa mecze rozegrane mniej od zabrzan.