Nice I liga: Kolejne mecze również pod dyktando gospodarzy!

3 wrz 2017, 01:14

Początek siódmej kolejki piłkarskiej Nice I ligi należy zdecydowanie do gospodarzy. Po niespodziewanym zwycięstwie w pierwszym meczu Odry Opole z Chojniczanką Chojnice [WIĘCEJ TUTAJ], pozostałe dwa sobotnie spotkania również należały do gospodarzy…

Szczególne brawa należą się głownie piłkarzom Drutex-Bytovii Bytów, którzy rozbili na własnym stadionie Pogoń Siedlce aż 4:1! Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie po pierwszych 15 minutach, kiedy to najpierw drogę do bramki znalazł Janusz Surdykowski, a następnie Michał Jakóbowski. W drugiej połowie kolejne dwie bramki dołożyli Bartosz Wolski oraz po raz drugi Surdykowski. Goście odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem w 82. minucie z rzutu karnego Grzegorza Tomasiewicza.

W tabeli Nice I ligi Drutex-Bytovia Bytów dzięki trzem punktom wskoczyła na trzecie miejsce. Pogoń z ośmioma “oczkami” na koncie jest 11.

Bytovia Bytów 4-1 Pogoń Siedlce
Janusz Surdykowski 4, 63, Michał Jakóbowski 15, Bartosz Wolski 61 – Grzegorz Tomasiewicz 82 (k)

Dużo emocji mieliśmy z kolei w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil grał ze spadkowiczem z Łęcznej. Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy za sprawą Łukasza Tymińskiego w 28. minucie objęli prowadzenie. Taki wynik utrzymywał się aż do 76. minuty, kiedy to z rzutu karnego wyrównał Artur Siemaszko. Po kolejnych pięciu minutach mieliśmy już 2:1 dla Stomilu, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Wołodymyr Tanczyk

W tabeli Stomil po siedmiu meczach ma 10 punktów i jest 10. Górnik Łęczna kontynuuje fatalną passę pięciu meczów bez zwycięstwa i z dorobkiem pięciu “oczek” jest na 15., barażowym miejscu.

Stomil Olsztyn 2-1 Górnik Łęczna