Nice I liga: Miedź wygrywa na inaugurację kolejki

10 mar 2017, 19:48

Miedź Legnica wygrała rzutem na taśmę na własnym stadionie z Drutex-Bytovią Bytów 2:1 w meczu inaugurującym 21. kolejkę piłkarskiej Nice I ligi.

Taki wynik na pewno nie zadowoli piłkarzy i kibiców Drutex-Bytovii Bytów, która odniosła już czwartą porażkę z rzędu, z kolei Miedź przegrywając w poprzedniej kolejce z Olimpią mogła obawiać się, że straci dystans do czołówki, ale dzisiejsze zwycięstwo ponownie daje nadzieję na awans do Lotto Ekstraklasy.

Prowadzenie w meczu 21. kolejki niespodziewanie już w 12. minucie objęli goście po golu 26-letniego pomocnika Roberta Mandrysza. Gospodarze odpowiedzieli kwadrans po przerwie. Gola wyrównującego kwadrans po wznowieniu gry strzelił Fin, Petteri Forsell. Wynik spotkania w 87. minucie ustalił nie kto inny jak Forsell trafiając z rzutu karnego i dając upragnione zwycięstwo gospodarzom.

W tabeli Nice I ligi Miedź awansowała na czwarte miejsce i do pierwszej Chojniczanki traci już tylko pięć punktów. Drutex-Bytovia, mimo fatalnej passy jest 11., ale widmo strefy spadkowej zagląda coraz wyraźniej do oczu drużyny z Bytowa.