Nice I liga: Niesamowita walka o awans! Znamy drugiego ekstraklasowicza!

4 cze 2017, 14:25

O 12:30 rozpoczęło się dziewięć spotkań ostatniej, 36. kolejki Nice I ligi. Najbardziej interesowały nas mecze w Chojnicach, Puławach, Legnicy, Sosnowcu i Pruszkowie, bo też tam miał rozstrzygnąć się bój o LOTTO Ekstraklasę!

Teoretycznie najłatwiejsze zadanie mieli piłkarze Górnika Zabrze, który musieli tylko wygrać w Puławach z tamtejszą Wisłą i nie musieli oglądać się na wyniki w innych pojedynkach. Tak też się stało. Podopieczni Marcina Brosza pokonali Wisłę na wyjeździe 1:0, a bohaterem zabrzan został najlepszy strzelec ligi, Hiszpan Igor Angulo, który trafił do siatki już w 21. minucie.

W pozostałych meczach zawiodła jedynie Chojniczanka, która zremisowała na własnym stadionie z Chrobrym Głogów 2:2 Dla gości trafiali Seweryna Michalskiego w 10. i Łukasza Szczepaniaka w 24. minucie. Z kolei Chojniczanka odpowiedziała trafieniami w drugiej połowie Tomasza Mikołajczaka i doświadczonego, 33-letniego Pawła Zawistowskiego.

Pewne zwycięstwo odniosła Miedź Legnica pokonując u siebie 2:0 Sandecję Nowy Sącz, która już wcześniej wywalczyła sobie mistrzostwo ligi. Gole dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza zdobywali Marcos Marquitos w 65. i Tomasz Midzierski w 79. minucie.

Na wysokości zadania stanęło także Zagłębie Sosnowiec, które ostatecznie zajęło trzecie miejsce w tabeli. Gospodarze pokonali GKS Tychy 2:1. Mecz niespodziewanie lepiej zaczęli jednak goście, którzy objęli prowadzenie w 35. minucie po golu Marcina Radzewicza. Już cztery minuty później odpowiedział Michał Fidziukiewicz, a zwycięstwo sosnowiczanom w 74. minucie z rzutu karnego dał Tomasz Nowak.

Ostatnią realnie walczącą drużyną o awans do LOTTO Ekstraklasy była Olimpia Grudziądz i ona również wygrała pokonując na wyjeździe zdegradowany Znicz Pruszków 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu już w 13. minucie zdobył 24-letni pomocnik Olimpii Damian Michalik.