Nice I liga: Olimpia wirtualnym wiceliderem!

21 maj 2017, 20:06

Olimpia Grudziądz pokonała 3:1 Stomil Olsztyn w spotkaniu 32. kolejki Nice I ligi i dzięki temu wskoczyła na fotel wicelidera. Swojej szansy nie wykorzystali piłkarze Chojniczanki Chojnice, którzy ledwie zremisowali z Drutexem-Bytovią Bytów.

Grudziądzanie, aby nadal się liczyć w walce o awans do LOTTO Ekstraklasy musieli pokonać na wyjeździe ekipę Stomilu Olsztyn. Swój plan zaczęli realizować już w 13. minucie kiedy to Banasik dał prowadzenie gościom. Na kolejne trafienia trzeba było czekać aż do drugiej połowy. Tę znów bardzo dobrze rozpoczęli przyjezdni. Najpierw w 48. minucie Michalik podwyższył prowadzenie na 2:0, a potem w 65. minucie ten sam zawodnik postawił kropkę nad “i” strzelając kolejną bramkę. Gospodarzy stać było tylko na trafienie honorowe, które w 75. minucie zaliczył Zwir. Olimpia Grudziądz dzięki kompletowi punktów wskoczyła na fotel wicelidera Nice I ligi. To czy na nim pozostaną minimum do następnej kolejki zdecyduje mecz Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec.

Stomil Olsztyn 1:3 Olimpia Grudziądz

Chojniczanka Chojnice podobnie jak Olimpia walczy o awans do LOTTO Ekstraklasy, więc by nadal się liczyć musieli wygrać to spotkanie. I wydawało się, że tak się stanie. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie dzięki trafieniu Rybskiego. W kolejnych minutach mimo kilku niezłych okazji nie potrafili oni dobić swoich rywali. I to niestety się zemściło. W 76. minucie Lisowski wpakował piłkę do własnej siatki i mecz zakończył się remisem.

Chojniczanka Chojnice 1:1 Drutex-Bytovia Bytów