Nice I liga: Pogoń wygrywa na własnym stadionie, kolejna wpadka GKS-u!

9 wrz 2017, 22:52

Za nami kolejne i ostatnie już sobotnie dwa mecze Nice I ligi. W nich podobnie jak we wszystkich dotychczasowych spotkaniach ósmej kolejki nie zostaliśmy rozpieszczeni jeśli chodzi o liczbę bramek…

W Siedlcach miejscowa Pogoń podejmowała Stomil Olsztyn. Przed meczem próżno było szukać faworyta. Stomil miał dwa punkty więcej, ale grał na wyjeździe i wynik jak najbardziej był otwarty…Otwarty tylko do piątej minuty kiedy to piłkę do bramki skierował doświadczony Dariusz Zjawiński jak się później okazało ustalając tym samym wynik spotkania.

W tabeli Nice I ligi Pogoń z dorobkiem 11 punktów jest ósma. Olsztynianie z kolei mają jedno “oczko” mniej i znajdują się na 11. pozycji.

Pogoń Siedlce 1-0 Stomil Olsztyn
Dariusz Zjawiński 5

Więcej emocji niestety nie było w Katowicach, gdzie mocno zawodzący GKS liczył w końcu na przełamanie przed własną publicznością. Rywalem były fatalnie spisujące się w tym sezonie Wigry Suwałki, więc okazja do rehabilitacji była wręcz wymarzona. Oczekiwania i przewidywania jednak na nic się zdały bowiem gospodarze przegrali 0:1, a na domiar złego gola dla Wigier zdobył 21-letni obrońca katowiczan, Damian Garbacik już w 11. minucie meczu.

Dzięki wygranej drużyna z Suwałk ma pięć punktów na swoim koncie i awansowała na 16. pozycję. GKS Katowice ma ich o trzy więcej i jest 12.

GKS Katowice 0-1 Wigry Suwałki