Nice I liga: Puszcza wygrywa w Łęcznej i wskakuje na podium!

28 paź 2017, 14:56

Puszcza Niepołomice wygrała trzeci mecz z rzędu i jest już na podium Nice I ligi. Tym razem zespół prowadzony przez Tomasza Tułacza wygrał na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:0 (1:0), a jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Bartosz Żurek.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze i częściej przeprowadzali akcję ofensywne. Jednak to Puszcza w 24. minucie wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Żurek. Zespół z Niepołomic po tym trafieniu nie ograniczał się jedynie do defensywy i coraz częściej zbliżali się z piłką w okolice pola karnego Górnika. Zespół Tomasza Kafarskiego starał się odrobić straty, ale musiał również pamiętać o skutecznej grze w obronie. Po przerwie Łęcznianie atakowali coraz częściej i bramkarz Puszczy miał więcej pracy niż w pierwszej połowie. Jednak goście zagrali perfekcyjnie w defensywie i do ostatniego gwizdka sędziego utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Górnik Łęczna – Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)

Bramka: Bartosz Żurek.

Górnik Łęczna: Prusak – Kosznik, Tymiński (84. Sasin), Karbowy (70. Szerszeń), Szysz, Bonin, Pruchnik, Jarecki (77. Szewczyk), Pisarczuk, Makowski, Sosnowski.

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Czarny, Furtak, Kotwica, Uwakwe, Domański (88. Ziętarski), Ryndak, Żurek (64. Szewczyk), Orłowski, Stawarczyk, Bartków.