Nice I liga: Remis w Częstochowie, Puszcza lepsza od Ruchu

18 paź 2017, 17:48

Raków Częstochowa zremisował na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1, a Puszcza pokonała w Niepołomicach Ruch Chorzów 2:1, w spotkaniach 13. kolejki Nice I ligi.

Mecz w Częstochowie lepiej rozpoczął się dla gości, bo już w 8. minucie Podbeskidzie wyszło na prowadzenie. Strzał Kozaka obronił Kos, jednak futbolówka odbiła się od nóg Niewulisa i wpadła do bramki. W spotkaniu tych było sporo sytuacji bramkowych, ale na kolejne trafienie kibice musieli czekać do 79. minuty. Wówczas pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Wójcik i doprowadził do wyrównania. Taki wynik spowodował, że obie drużyny wciąż mają na koncie taką samą liczbę punktów (18).

Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

Bramki: Wójcik oraz Niewulis (sam.).

Raków Częstochowa: Kos – Petrasek, Niewulis, Boateng, Malinowski, Łabojko, Figiel, Mondek (68. Tomalski), Wójcik (84. Mesjasz), Embalo (64. Piceluk), Papikyan.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Fabisiak – Jaroch, Wiktorski, Malec, Moskwik, Hanzel, Rakowski, Sierpina (83. Podgórski), Iliev, Kozak, Tomczyk.

W Niepołomicach bramki padały tylko przed przerwą. W 10. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni, po tym jak precyzyjne podanie Pasinkovaca na bramkę zamienił Mello. Ruch z korzystnego wyniku nie cieszył się zbyt długo, bo już dwie minuty później było 1:1, a do wyrównania doprowadził Żurek. Po jednej z ostatnich akcji przed przerwą bramkę z rzutu karnego dla gospodarzy zdobył Domański. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i Puszcza mogła się cieszyć ze zdobycia kompletu punktów.

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów 2:1 (2:1)

Bramki: Żurek i Domański oraz Mello.

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Bartków, Czarny, Stawarczyk, Furtak, Ryndak, Stefanik (85. Szewczyk), Uwakwe, Domański, Żurek (72. Kotwica), Orłowski.

Ruch Chorzów: Bankow – Hołownia, Kowalczyk, Trojak, Komarnicki, Urbańczyk, Zawal, Mello (78. Słoma), Walski (68. Balicki), Przybecki, Posinković (73. Nowak).