Nice I liga: Stal Mielec zaczyna od zwycięstwa. Ruch pozostanie na minusie!

28 lip 2017, 22:35

Stal Mielec udanie zainaugurowała rozgrywki Nice I ligi w sezonie 2017/2018! Podopieczni Zbigniewa Smółki w pierwszej kolejce pokonali na własnym stadionie spadkowicza z LOTTO Ekstraklasy, Ruch Chorzów, skromnie 1:0.

Mecz niespodziewanie lepiej rozpoczął się dla gości, na których nadal ciąży zakaz transferowy i sezon rozpoczęli głównie z zawodnikami z drużyny rezerw oraz z minus pięcioma punktami na koncie.

Wszystko wróciło do normy po przerwie, a Stal objęła prowadzenie już 12 sekund po wznowieniu gry! Długą piłkę z własnej połowy przechwycił Łukasz Wroński, wytrzymał pojedynek bark w bark z jednym ze stoperów Ruchu i ładnym, precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego Hrdlickę.

Gospodarze mogli podwyższyć swoje prowadzenie jednak w 63. minucie rzut karny zmarnował 28-letni pomocnik Stali, Krystian Getinger.