Nice I liga: Zwycięstwa “Górali” i Wigier Suwałki

11 mar 2017, 20:25

Rozgrywki Nice I ligi powoli się budzą z zimowego snu czego najlepszym dowodem było spotkanie w Bielsku-Białej, gdzie miejscowe Podbeskidzie mierzyło się z Chrobrym Głogów. Tak ciekawie niestety nie było już w Puławach, gdzie Wisła grała z Wigrami Suwałki…

Trzy gole zobaczyli kibice w Bielsku-Białej, a ich Podbeskidzie pokonało 2:1 Chrobrego Głogów. Strzelanie w pierwszej połowie rozpoczął nowy nabytek “Górali”, 27-letni Bośniak Nermin Haskic, który trafił do siatki w 21. minucie. Druga połowa również bardzo dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy, a na 2:0 podwyższył w 50. minucie Paweł Moskwik. Gości było stać tylko na jedną, honorową bramkę. Na trzy minuty przed końcem na pocieszenie dla Chrobrego strzelił Mateusz Wieteska.

W tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biala awansowało na 9. lokatę, z kolei Chrobry Głogów jest 14., ale nad strefą spadkową ma już tylko cztery punkty przewagi.

Tylko jednego gola zobaczyli z kolei kibice w Puławach, a na domiar złego ich Wisła uległa 0:1 z Wigrami Suwałki. Jedyną bramkę meczu w 70. minucie mecz zdobył Mateusz Radecki.

W tabeli Nice I ligi Wigry awansowały już na trzecią pozycję i do lidera z Chojnic mają już tylko trzy punkty straty. Wisła z dorobkiem 22 punktów znajduje się na 15., dającym grę w barażach o pozostanie na zapleczu miejscu.