Nicola Zalewski z wyborną asystą! “W stu procentach czuję się Polakiem”

29 kwi 2022, 09:11

Nicola Zalewski zanotował piękną asystę w zremisowanym 1:1 meczu AS Romy z Leicester City w Lidze Konferencji Europy. Pomocnik rzymian w pomeczowym wywiadzie dla “Sky Sports” powiedział, że czuje się stuprocentowym Polakiem.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Asysta w Lidze Konferencji

Zalewski w ostatnim okresie znalazł uznanie w oczach trenera AS Romy, Jose Mourinho. Wczoraj utalentowany 20-latek ponownie wybiegł w podstawowym składzie “Wilków” w spotkaniu przeciwko Leicester City w ramach Ligi Konferencji. Szkoleniowiec gości bez wątpienia nie żałuje swojej decyzji.

Na początku starcia na King Power Stadium zarysowała się przewaga “Lisów”. Jednak najdogodniejszej sytuacji nie wykorzystał Timothy Castagne. Wreszcie w 15. minucie gry świetny rajd lewą flanką wykonał Zalewski, który znakomicie dostrzegł wychodzącego na pozycję Lorezno Pellegriniego. Włoch z zimną krwią umieścił futbolówkę w sieci po pięknej asyście naszego rodaka.

Nicola Zalewski czuje się Polakiem

Zalewski tego wieczora zdecydowanie był wyróżniającym się piłkarzem. Aktywny w ofensywie, pokazywał się partnerom, dobrze pracował w pressingu. Ostatecznie do remisu w 67. minucie rywalizacji doprowadziło samobójcze trafienie Gianluki Manciniego. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a Zalewski w pomeczowym wywiadzie dla “Sky Sports” użył słów krzepiących serca kibiców w Polsce.

– Reprezentacja? Była szansa gry dla Włoch, ale z szacunku dla mojej rodziny zawsze wybierałem Polskę. Bo w stu procentach czuję się Polakiem – podkreślił pomocnik Romy.

Zalewski w bieżącym sezonie wystąpił w łącznie w 18 meczach AS Romy, notując dwie asysty. Potyczka rewanżowa “Wilków” z Leicester City odbędzie się za tydzień na Stadio Olimpico w Rzymie.

Nicola Zalewski błyszczy na lewym wahadle! Włoska prasa zachwycona młodym Polakiem