Strona główna Bez kategorii Nie tylko kibice, ale i włodarze

Nie tylko kibice, ale i włodarze

0

Już w tę niedzielę dojdzie do 104. Wielkich Derbów Śląska. Do Chorzowa nie udadzą się nie tylko kibice, ale i zarząd zabrzańskiego klubu. Wszystko przez decyzję wojewody śląskiego, który zabronił wejście na stadion kibicom gości. Zarząd Górnika Zabrze wystosował specjalne oświadczenie.

Wielkie Derby Śląska to wielkie święto futbolu, które przeżywają na swój sposób kibice obu drużyn. Zarząd Górnika Zabrze w sytuacji, gdy wojewoda śląski zamknął na stadionie Ruchu sektor dla kibiców gości postanowił obejrzeć niedzielny mecz wspólnie z sympatykami klubu, by razem przeżywać derbowe emocje. 
W historii derbowych meczów Górnika z Ruchem wielokrotnie mieliśmy przykłady pozytywnych emocji boiskowych, które przynosiły kibicom obu drużyn niezapomniane wrażenia. W Zabrzu, mimo upływu czasu, doskonale pamięta się mecz na stadionie Ruchu w połowie lat 70-tych, gdy wracający do zdrowia i formy po ciężkiej kontuzji Włodzimierz Lubański został przyjęty oklaskami przez kibiców Niebieskich, zaś chorzowscy piłkarze nie atakowali przesadnie gwiazdy Górnika i reprezentacji Polski, by nie odnowił mu się uraz…
To właśnie w meczu charytatywnym na rzecz rodzin ofiar tragedii górniczej w kopalni “Halemba”, rozegranym w 2006 roku na stadionie Ruchu, oklaskiwany był grający w reprezentacji Śląska Adam Kompała, król strzelców w barwach Górnika, który strzelił wówczas gola reprezentacji Polski.
Także w Zabrzu piłkarze Ruchu spotykali się z dowodami sympatii i uznania, szczególnie wtedy, gdy zdobywali mistrzowskie tytuły, prezentując wysoką formę sportową. Zarząd Górnika Zabrze wyraża więc nadzieję, że Wielkie Derby Śląska mogą być przykładem poprawnych relacji łączących oba kluby. – czytamy w oświadczeniu.

To nie pierwszy taki zakaz dla zabrzańskich fanów. W zeszłym roku również nie mogli obejrzeć spotkania z trybun. Powodem było znalezienie materiałów pirotechnicznych. 104. Wielkie Derby Śląska rozpoczną się o godz. 18.

gornik.zabrze.pl

Komentarze