Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Mervo coraz bliżej Śląska

Mervo coraz bliżej Śląska

0

W ciągu najbliższych dni ma się wyjaśnić przyszłość 21-letniego Bence Mervo, o którego pozyskanie zabiega Śląsk Wrocław. Transfer węgierskiego napastnika FC Sion może kosztować drużynę z Wrocławia rekordowe 500 tys. euro! 

Według nieoficjalnych informacji działacze Śląska Wrocław są bliscy porozumienia z FC Sion w sprawie transferu definitywnego Bence Mervo. Trener szwajcarskiego zespołu Didier Tholot nie widzi Węgra w składzie swojej drużyny i wyraził zgodę na jego sprzedaż. Problem stanowi jednak zaporowa cena, gdyż Szwajcarzy żądają aż 500 tys. euro!

Wysoka kwota potencjalnego transferu Węgra nie odstrasza jednak działaczy Śląska, którzy obecnie negocjują możliwość rozbicia jej na raty. Możliwym rozwiązaniem jest obniżenie ceny przez Szwajcarów w zamian za procent udziałów przy kolejnym transferze piłkarza. Pojawiają się również informacje, że w transakcji może zespołowi pomóc zewnętrzny inwestor. Transfer Mervo stałby się wówczas najwyższą transakcją w historii wrocławskiego klubu. Rekord należy obecnie do Piotra Włodarczyka, za którego Śląsk zapłacił ok. 2 mln złotych.

21- letni Bence Mervo, występujący na pozycji napastnika, reprezentował drużynę z Wrocławia w rundzie wiosennej sezonu 2015/16. W dziesięciu spotkaniach Ekstraklasy strzelił 4 bramki, imponując nie tylko instynktem strzeleckim, ale również zaangażowaniem w konstruowanie akcji ofensywnych zespołu. Mimo młodego wieku Węgier wygrał rywalizację z doświadczonym Kamilem Bilińskim i stał się ulubieńcem trenera Mariusza Rumaka.

Sam zawodnik najchętniej zostałby w Śląsku, gdyż we Wrocławiu może liczyć na regularne występy i zaufanie trenera. Gra w polskiej Ekstraklasie ma przybliżyć go do występów w seniorskiej kadrze Węgier. Piłkarz przebywa obecnie w swojej ojczyźnie, gdzie przygotowuje się do nowego sezonu, trenując indywidualnie.

Komentarze