Niemcy tracą sponsora. Kuriozalny powód

lis 22 2022, 17:15

Już podczas mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Niemiec straciła jednego ze swoich sponsorów. To sieć handlowa REWE, która wycofała się ze współpracy na skutek decyzji FIFA dot. zakazu zakładania tęczowych opasek.

Niektóre zasady związane z mundialem w Katarze zmieniane były na ostatnią chwilę. Tak było w przypadku możliwości piwa przez kibiców, na co władze kraju ostatecznie się nie zgodziły. Na początku turnieju ogłoszono również, że piłkarze, którzy założą na ramię opaski z przesłaniem dotyczącym tolerancji, będą karani.

Rewe kończy współpracę z reprezentacją Niemiec

Decyzja związana z opaskami w tęczowych barwach z napisem “OneLove” została podjęta przez FIFA. Wśród reprezentantów Niemiec, docelowo miał ją na swoje ramię założyć Manuel Neuer. Federacja nie wyraziła jednak na to zgody, co finalnie poskutkowało odsunięciem się od kadry naszych sąsiadów sponsora.

Rewe, czyli jedna z największych sieci handlowych w Niemczech ogłosiła, że ze skutkiem natychmiastowym zrywa współpracę z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej. Jej przedstawiciele ogłosili to za pośrednictwem niemieckich mediów.

Opowiadamy się za różnorodnością – a piłka nożna to także różnorodność. Skandaliczna postawa FIFA jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania jako prezesa zróżnicowanej firmy i jako piłkarskiego kibica – powiedział w rozmowie z magazynem “Der Spiegel” Lionel Souque, prezes REWE.

Reprezentacja Niemiec rozpocznie zmagania na mistrzostwach świata w Katarze w środowe popołudnie. Podopieczni Hansiego Flicka zagrają o godzinie 14:00 z Japonią. Cztery dni później zmierzą się z Hiszpanią, a na zakończenie fazy grupowej, 1 grudnia z Kostaryką.

Tunezja postawiła się Danii. Bez bramek na Education City Stadium

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA