Niesamowicie ważna wygrana MKS-u Kluczbork!

23 kwi 2016, 19:15

MKS Kluczbork niespodziewanie pokonał na wyjeździe GKS Bełchatów 2:0 w meczu 27. kolejki piłkarskiej I ligi! Dzięki temu zwycięstwo MKS nadal ma realne szanse na utrzymanie w lidze.

Pierwszą bramkę goście dzisiejszego spotkania zdobyli w końcówce pierwszej połowy. Co więcej była to pierwsza okazja przyjezdnych w całym spotkaniu. Strzelcem bramki w 40. minucie został Piotr Madejski.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo źle dla bełchatowian. Już w 47. minucie ponownie kontrę wyprowadził MKS, a strzelcem drugiej bramki został 23-letni napastnik Michał Szewczyk. Do końca meczu to już tylko gospodarze atakowali, ale ich ataki odbijały się od obrony przyjezdnych jak od ściany dzięki czemu MKS Kluczbork dowiózł zwycięstwo 2:0 do samego końca.

W tabeli 1. ligi GKS Bełchatów z fatalnym bilansem ostatnich spotkań jest 10. MKS Kluczbork dzięki trzem punktom zdobytym dzisiaj jest 17. i traci dwa oczka do bezpiecznego 14. miejsca.