Niesamowity Zapata

Aktualizacja: 20 sty 2019, 20:37
20 sty 2019, 15:47

Niesamowity popis swoich umiejętności zaprezentował kolumbijski zawodnik Atlanty Duvan Zapata który strzelił w tym spotkaniu 4 bramki. Mecz pomiędzy przedostatnią drużyną Serii A Frosinone, a będącą w czołówce Atlantą zakończyło się pogromem 5:0. W zespole gości w drugiej połowie zaprezentował się reprezentant Polski Arkadiusz Reca, zaliczając tym samym debiut w Serii A.

Drużyna Atlanty ponownie pokazała beniaminkowi miejsce w szeregu. Strzelanie rozpoczął w 11 minucie spotkania Gianluca Mancini. Gospodarze byli bez radni. Nie potrafili odpowiedzieć na warunki postawione przez przyjezdnych. Znajdujący się w niesamowitej formie Zapata, który od początku grudnia strzela bramki wręcz na zawołanie, nękał linię obrony gości. Swój popis rozpoczął dopiero w 44 minucie, kiedy to zdobył bramę po strzale głową.

Zawodnicy Frosinone Calcio nie wyszli chyba  mentalnie jeszcze z szatni ponieważ krótko po znowieniu gry Zapata wszedł praktycznie przez nikogo niepokojony i strzelił bramkę na 3:0. W 64. minucie zawodnikowi udało się skompletował hat-tricka, a w 73. minucie główkował na 5:0 po dośrodkowaniu Matteo Pessiny. Na koncie Kolumbijczyka jest już 14 trafień. Został tym samym liderem klasyfikacji strzelców.

Niestety Bartosz Salomon cały mecz spędził na ławce rezerwowych drużyny Frosinone. Natomiast w 83 minucie swój debiut zaliczył Arkadiusz Reca, który zastąpił Berat Djimsiti. Drużyna w której gra Reca jest najbardziej bramkostrzelną drużyną w włoskiej lidze.

SKŁADY:

Frosinone: Marco Sportiello – Nicolo Brighenti, Edoardo Goldaniga, Luka Krajnc – Paolo Ghiglione, Raman Chibsah, Raffaele Maiello, Luca Valzania (59′ Francesco Cassata), Cristian Molinaro (55′ Andrea Beghetto) – Joel Campbell (84′ Luca Matarese), Andrea Pinamonti

Atalanta: Etrit Berisha – Rafael Toloi, Berat Djimsiti (83′ Arkadiusz Reca), Gianluca Mancini – Hans Hateboer, Marten de Roon (71′ Dejan Kulusevski), Mario Pasalić (60′ Matteo Pessina), Timothy Castagne – Alejandro Gomez – Josip Ilicić, Duvan Zapata

Napomnienia: Ghiglione, Matarese (Frosinone)