Nieskuteczny Lech Poznań traci punkty w Płocku

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
5 maj 2018, 22:35

Walczący o tytuł mistrzowski Lech Poznań zremisował w Płocku z Wisłą 0:0. Kolejna strata punktów w decydującej fazie sezonu, nie zwiastuje końcowego triumfu.

W pierwszych minutach oglądaliśmy wiele walki w środkowej części boiska. Oba zespoły wykazywały sporo chęci do gry i determinacji, jednak na niewiele się to zdawało. Na pierwszą groźną akcję trzeba było czekać aż do 30. minuty spotkania. Mario Situm otrzymał prostopadłe podanie od Kamila Jóźwiaka, ale jego strzał zdołał obronić Thomas Dahne. Chwilę później strzał głową po dośrodkowaniu Jóźwiaka oddał Christian Gytkjaer, jednak znów bezbłędny był golkiper Wisły. W ostatnich minutach pierwszej połowy szansę miał jeszcze Jóźwiak, ale jego strzał dość wyraźnie minął bramkę. Do przerwy utrzymywał się więc bezbramkowy remis.

Pierwsze minuty po zmianie stron nie przyniosły ciekawych sytuacji pod żadną z bramek. Kibice postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce i nieco “urozmaicić” mecz, odpalając kilka rac i fajerwerków. Po krótkiej przerwie z tym związanej, ciekawą akcję przeprowadzili gospodarze, zakończoną jednak niecelnym strzałem Konrada Michalaka. W 78. minucie źle do rzutu rożnego wyszedł Thomas Dahne, jednak błędu bramkarza na bramkę nie zamienił Gytkjaer, którego strzał głową był niecelny. W samej końcówce spotkania najlepszej sytuacji w meczu nie wykorzystała Wisła Płock. Jose Kante zagrał prostopadłe podanie do Jakuba Łukowskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Matusem Putnockim, trafił wprost w bramkarza. Pomimo nieustępliwej walki do ostatniej sekundy spotkania, żadna z drużyn nie była w stanie rozstrzygnąć go na swoją korzyść.

Wisła Płock 0:0 Lech Poznań (0:0)

Wisła Płock: Dahne – Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Reca – Szymański, Furman (90+1′ Rasak) – Michalak (80′ Łukowski), Stilić, Varela – Biliński (67′ Kante)

Lech Poznań: Putnocky – Gumny, Dilaver, Janicki, Kostewycz – Situm (70′ Makuszewski), Trałka, Gajos, Jóźwiak – Majewski (77′ Jevtić)- Gytkjaer (80′ Chobłenko)

Żółte kartki: 16′ Majewski, 21′ Furman, 45′ Stilić, 77′ Dźwigała, 83′ Makuszewski

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Widzów: 10 021