Niespodzianka w Chojnicach! Wisła przegrywa

8 maj 2016, 14:32

Wisła Płock przegrała z Chojniczanką w Chojnicach 2:1 i nie jest jeszcze pewna awansu do Ekstraklasy.

W mecz dobrze weszli gospodarze. W 11. minucie pierwszą bramkę strzelił Lisowski. Z rzutu wolnego uderzał Zawistowski, Kiełpin próbował łapać piłkę, ale ta wyleciała pod nogi Lisowskiego, który skierował ją do bramki. W 30. minucie remis Wiśle dał Arkadiusz Reca.

W drugiej połowie Chojniczanka miała więcej okazji do strzałów. W 51. minucie Zawistowski wrzucił w pole karne, a Mikita strzelił głową, ale sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Za to w 67. minucie  szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Mikołajczak. Bramka na 2:1 dała Chojniczance pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Płock 2:1 (1:1)

11′ Lisowski, 30′ Reca, 67′ Mikołajczak

Chojniczanka: Podleśny – Lisowski, Garbacik, Biernat, Pietruszka – Niedziela, Zawistowski, Grzelak (69′ Mrozik), Rogalski (54′ Mikołajczak) – Rybski (76′ Feruga), Mikita

Wisła Płock:  Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński (82′ Kubus) – Rogalski (70′ Drozdowicz), Łuczak (56′ Wlazło),  Piotrowski, Iliev – Reca, Lebedyński

Żółte kartki: 36′ Niedziela, 40′ Rogalski, 44′ Mikita, 50′ Łuczak, 67′ Stefańczyk, 68′ Piotrowski, 77′ Mikołajczak, 82′ Mrozik