Niespodzianka w Białymstoku!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:40
1 mar 2015, 17:50

W meczu 23. kolejki Ekstraklasy w Białymstoku doszło do niespodzianki. Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Koroną Kielce. Przed meczem podstawowym pytaniem było, czy Jaga po 90 minutach zasiądzie, (chociaż na chwilę) na fotelu lidera Ekstraklasy.

Jagiellonia dobrze rozpoczęła spotkanie. Już w 2. minucie bramkę mógł zdobyć Świderski dobijając strzał Gajosa. Młody zawodnik gospodarzy trafił jednak prosto w bramkarza Korony. Kolejne minuty meczu były dość wyrównane. Gra w tym okresie toczyła się głównie w środku pola, chociaż to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie remisem.

W 53 minucie bardzo dobrze dośrodkował z lewej strony Sylwestrzak i całą akcję wykończył strzałem głową Kapo. Był to piąty gol napastnika kielczan w tym sezonie. Siedem minut później goście prowadzili już 2-0, a skutecznym strzałem popisał się Dejmek. Jagiellonia dążyła do zdobycia kontaktowego gola, co udało się dopiero w końcówce meczu. W polu karnym faulowany był Mackiewicz, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tuszyński. Gospodarze starali się jeszcze doprowadzić do remisu, ale ich ataki były nieskuteczne.

Jagiellonia Białystok 1-2 Korona Kielce

Patryk Tuszyński 87 (k) – Olivier Kapo 53, Radek Dejmek 61

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran – 2. Filip Modelski (66, 88. Pawieł Sawickij), 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 3. Jonatan Straus – 10. Nika Dzalamidze (83, 13. Przemysław Mystkowski), 4. Michał Pazdan, 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos, 28. Karol Świderski (46, 11. Karol Mackiewicz) – 8. Patryk Tuszyński.

Korona: 22. Vytautas Černiauskas – 44. Paweł Golański, 4. Piotr Malarczyk, 32. Radek Dejmek, 2. Kamil Sylwestrzak – 10. Luís Carlos, 6. Lukas Klemenz (58, 87. Aleksandrs Fertovs), 8. Vlastimir Jovanović, 11. Olivier Kapo, 5. Serhij Pyłypczuk (71, 27. Jacek Kiełb) – 9. Przemysław Trytko. żółte kartki: Klemenz, Malarczyk, Pyłypczuk, Dejmek, Golański.