Niespodzianka w Ekstraklasie! Mistrz Polski przegrał z zespołem walczącym o utrzymanie

11 lut 2024, 16:25

W jednym ze spotkań pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy po zimowej przerwie doszło do dużej niespodzianki. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim walcząca o utrzymanie Warta Poznań pokonała 2:1 Raków Częstochowę. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kajetan Szmyt i Stefan Savic, a jedyne trafienie dla zespołu Dawida Szwargi zanotował Bartosz Nowak.

Raków przegrał z Wartą. Częstochowianie wkrótce mogą stracić szanse na obronę tytułu

Niedzielne spotkanie znakomicie rozpoczął zespół z Poznania. Już w 3. minucie 21-letni Kajetan Szmyt wykorzystał błąd defensywy Rakowa i strzałem z okolicy linii pola karnego pokonał Vladana Kovacevicia. Nieco ponad kwadrans później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Stefan Savic.

Ekipa z Częstochowy starała się szybko odrobić straty, ale brakowało jej skuteczności. Nie potrafiła zdobyć bramki nawet w sytuacji kiedy sam na sam z bramkarzem znalazł się Vladyslav Kochergin. Dopiero w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy uderzeniem z rzutu karnego kontaktowe trafienie zaliczył Bartosz Nowak.

Po zmianie stron goście zaatakowali jeszcze bardziej, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu. W bramce Warty znakomicie spisywał się Jędrzej Grobelny, ale często skutecznie interweniowali też defensorzy. W ostatnim minutach Medaliki częściej decydowali się na dośrodkowania w pole karne. Zmiana taktyki nie dała podopiecznym Dawida Szwargi gola i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Porażka sprawiła, że strata Rakowa do Śląska Wrocław, który jest liderem rozgrywek, może wzrosną do dwunastu punktów. Jednak, aby tak się stało, mistrz jesieni musi w niedzielny wieczór pokonać Pogoń Szczecin. Kolejnym rywalem zespołu z Częstochowy będzie Piast Gliwice, a Warta Poznań za tydzień zmierzy się z Ruchem Chorzów.