Niespodziewany remis Polek z Włoszkami

Aktualizacja: 28 sie 2015, 18:02
28 sie 2015, 16:40

Polki zremisowały z Włoszkami 1:1 w meczu Euro w hokeju na trawie kobiet, które odbywają się w Londynie.

Jest to dobry wynik i niespodzianka. Mało kto się spodziewał, że podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego będą w stanie rywalizować z reprezentacją Italii.

Zarówno jedna, jak i druga reprezentacja nie zdobyła do tej pory ani jednego punktu w tym turnieju. Polki ostatnio przegrały aż 10:0 z Hiszpankami, zaś Włoszki 3:1 ze Szkotkami.

Już na początku spotkania, w 9. minucie Polki umiejętnie wykonały krótki róg i udało się wyjść na prowadzenie. Pod koniec drugiej kwarty powinno być 1:1, jednak Włoszki nie wykorzystały rzutu karnego. W trzeciej kwarcie było bardzo ciężko. Na nasze szczęście fantastycznie broniła Marta Kucharska. Polki w ostatniej kwarcie miały kilka okazji, jednak ich nie wykorzystały. W przeciwieństwie do Włoszek. 48 sekund przed końcem spotkania udało im się niestety wyrównać.

Polska – Włochy 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Marlena Rybacha (9, krótki róg), 1:1 – Elisabetta Pacella (60)