Nieudany debiut Rakowa w Lidze Europy. Atalanta z pewną wygraną

21 wrz 2023, 22:56

Raków rozegrał w czwartek swój pierwszy mecz w Lidze Europy. Debiut w pucharach okazał się dla częstochowian bolesnym doświadczeniem. Atalanta nie dała drużynie Dawida Szwargi żadnych szans na zwycięstwo i pokonała mistrzów Polski 2:0. Oba gole padły w drugiej połowie meczu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Raków bez pomysłu. Tylko jeden strzał w pierwszej połowie

Już pierwsze minuty meczu na Gewiss Stadium w Bergamo jasno pokazywały, że piłkarzom Rakowa trudno będzie wywieźć z Włoch choćby jeden punkt. Atalanta od samego początku przejęła pałeczkę i narzuciła gościom z Polski swoje tempo gry. Tylko w pierwszej części meczu gospodarze oddali osiem strzałów na bramkę, przy tylko jednym uderzeniu w wykonaniu częstochowian.

Dzięki dobrym interwencjom golkipera Vladana Kovacevicia, a także zwichrowanym celownikom piłkarzy z  Bergamo, oba zespoły na przerwę schodziły jednak przy bezbramkowym remisie. Wszystko zmieniło się w chwilę po powrocie na boisko. W 49. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Charles De Ketelaere, którego doskonałym dośrodkowaniem obsłużył Davide Zappacosta.

Po stracie gola Raków ruszył do ataku, ale nie skończyło się to dobrze dla mistrzów Polski. W 66. minucie Atalanta podwyższyła swoje prowadzenie. Ponownie gospodarze zdobyli gola strzałem głową, ale tym razem na listę strzelców wpisał się Ederson. Asystę przy jego trafieniu zaliczył obrońca Matteo Ruggeri.

Liga Europy. Teraz Medaliki zmierzą się ze Sturmem Graz

Na kwadrans przed końcem meczu doskonałą szansś na przywrócenie nadziei Medalikom miał Ben Lederman. W ostatniej chwili piłkę po jego uderzeniu zatrzymał Juan Musso. To była naprawdę piękny strzał, ale zabrakło milimetrów, aby futbolówka wpadła do bramki gospodarzy.

Tym samym pierwszy mecz Rakowa Częstochowa w Lidze Europy zakończył się porażką debiutantów. Kolejną szansę Medaliki dostaną 5 października. Wówczas zmierzą się w Sosnowce ze Sturmem Graz. Tego samego dnia Atalantę czeka starcie z portugalskim Sportingiem.