Nieudany debiut Ranieriego w Nantes, Stępiński rozpoczyna sezon na ławce

6 sie 2017, 17:15

Tego lata doszło do roszady trenerskiej w klubie, którego prezesem jest Waldemar Kita. Sérgio Conceição został sprowadzony do FC Porto, a posadę szkoleniowca “Kanarków” objął znany między innymi ze zdobycia sensacyjnego mistrzostwa Anglii z Leicester, Claudio Ranieri. Włoch nie zaliczy jednak swojego oficjalnego debiutu do udanych.

Nantes w pierwszej kolejce Ligue 1 mierzyło się na wyjeździe z Lille. Niestety Mariusz Stępiński zasiadł tylko na ławce rezerwowych. Po bezbramkowej pierwszej połowie “Mastify” ruszyły do ataku. Udało im się wyjść na prowadzenie już w 48. minucie za sprawą trafienia Júniora Alonso. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Nicolas de Préville, natomiast trzy minuty później rezultat spotkania ustalił Anwar El Ghazi. Reprezentujący niedawno Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy napastnik nie otrzymał swojej szansy od nowego trenera i całe przegrane 0:3 spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Ligue 1 – 1. kolejka
Lille OSC – FC Nantes 3:0 (0:0)