Nieudany debiut Waldemara Fornalika! Arka lepsza od Piasta

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:38
22 wrz 2017, 19:54

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Piasta Gliwice 1:0 (0:0) w pierwszym spotkaniu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy. W meczu tym na ławce gospodarzy debiutował Waldemar Fornalik, który zmienił zwolnionego z funkcji trenera Dariusza Wdowczyka.

W pierwszej części gry niewiele się działo. Minimalną przewagę miał Piast, ale w ostatnich minutach przed przerwą to goście przejęli inicjatywę. Niestety kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach nie zobaczyli nawet dogodnej sytuacji bramkowej i piłkarze schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Arka i już w 51. minucie zdobyła bramkę. Goście wrzucili piłkę z autu w pole karne rywali, tam Sołdecki przedłużył głową lot piłki, a akcję ładnym szczupakiem zamknął Siemaszko, otwierając wynik spotkania. Kolejne minuty były wyrównane, Piast chciał szybko doprowadzić do remisu, jednak zespół z Gdyni nie pozwalał mu na zbyt wiele i sam próbował spokojnie budować akcję ofensywne. W 71. minucie mogło być 0:2. Pięknie z rzutu wolnego uderzył Mateusz Szwoch, ale piłki przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Steinborsa. W końcówce optyczną przewagę mieli podopieczni trenera Waldemara Fornalika, jednak więcej bramek nie padło i mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Piast Gliwice – Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Piast Gliwice: Szmatuła – Konczkowski, Sedlar, Korun, Rugašević – Pietrowski – Zivec, Vranjes (70. Krakowczyk), Vassiljev, Valencia (80. Jagiełło) – Papadopulos (60. Jankowski).

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak – Sołdecki – Vinicius (62. Kun), Nalepa (70. Szwoch), Sambea Kakoko, Piesio – Siemaszko (78. Jurado).