Nieudany poczatek eliminacji ME dla kadry U-19

Aktualizacja: 16 sty 2023, 14:32
13 lis 2019, 16:56

Źle rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Europy U-19 dla polskiej reprezentacji. Mimo dobrego rozpoczęcia spotkania to Walijczycy cieszyli się z trzech punktów. Przed naszymi zawodnikami jeszcze grupowe mecze z Rosją i Kosowem.

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji Polaków i kilku dogodnych okazji do strzelenia bramki. Żadna jednak nie zakończyła się sukcesem. Walijczycy natomiast powoli i cierpliwie budowali swoje akcje. Dwie skuteczne akcje wyprowadziły rywali na dwubramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach spotkania Polacy mieli jeszcze szansę na zdobycie bramki kontaktowej, ale ostatecznie wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie taktyki na 1-3-5-2 Polacy ruszyli do ataku, ale ciągle wykazywali się nieskutecznością. Z kontrą natomiast ruszyli Walijczycy i podwyższyli wynik na 3:0. Biało-Czerwoni starali się o zdobycie chociaż bramki honorowej, jednak kolejne próby były niecelne.

Przegrana komplikuje sytuację Polaków w grupie, ale nie zamyka drzwi do awansu. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego, aby myśleć o awansie, muszą zdobywać punkty w kolejnych meczach. Kadra U-19 zmierzy się 16 listopada z Kosowem, a następnie 19 listopada z Rosją. Obydwa spotkania odbędą się w Cardiff.

W drugim spotkaniu grupy 5 Rosja zremisowała z Kosowem 1:1.