Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Falstart Zagłębia Lubin w LE

30 cze 2016, 20:24

Zagłębie Lubin fatalnie wystartowało w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy, przegrywając na wyjeździe 0:1 z bułgarską, Slavią Sofia. Lubinianie stwarzający sytuację bramkowe, kontrolujący przebieg spotkania, ostatecznie przegrali. Rewanż odbędzie się za tydzień w Lubinie.

Data 30 czerwca dla większości piłkarzy oznacza czas wakacji, bądź rozgrywek Mistrzostw Europy 2016 i ich czynnych uczestników, kończących już sezon. Jednak to już dziś, piłkarze Zagłębia zamiast szykować się do oglądania meczu Polska – Portugalia, rozpoczęli uczestnictwo w europejskich rozgrywkach. Los skrzyżował drogę “Miedziowych” z czwartą drużyną bułgarskiej ligi, Slavią Sofia w I rundzie eliminacji Ligi Europy.

Zagłębie od pierwszej minuty wykazywało większą ochotę do gry i kontrolowało przebieg boiskowych zdarzeń. Bohaterem już pierwszej połowy mógł zostać Krzysztof Piątek, który zmarnował kilka dogodnych sytuacji, jak tą sam na sam w 13 minucie, którą wybronił bramkarz gospodarzy, Kirev. Jeszcze przed przerwą Lubinianie mogli wyjść na prowadzenie, gdyż z rzutu wolnego uderzał Arkadiusz Woźniak, ale Kirev nie dał się zaskoczyć.

Paradoksalnie kłopotem dla Zagłębie było… samo Zagłębie. Goście przebywając na połowie rywala, koncentrowali się na grze w ataku. Ewentualne straty mogły zakończyć się groźnymi konsekwencjami dla Zagłębia, gdyby nie brak umiejętności prawidłowego rozegrania kontrataku przez bułgarskich zawodników.

W 70 minucie Djordje Cotra dośrodkował piłkę w pole karne, a uderzenie na bramkę oddał Łukasz Janoszka. Mimo to, skuteczny Sergeev zablokował Polaka. W 84 minucie kibice Zagłębia mogli przypomnieć sobie jedną z piłkarskich reguł: niewykorzystane sytuację się mszczą. Po wrzutce w pole karne, obrońcy Zagłębia stracili głowę, a Serder Serderov z zimną krwią pokonał Polacka. Podopieczni Piotra Stokowca już nie zdążyli zareagować na taki obrót wydarzeń.

Rewanż odbędzie się za tydzień w Lubinie, gdzie Miedziowi staną przed szansą rehabilitacji po niechlubnej porażce.

Slavia Sofia – Zagłębie Lubin 1:0 (0:0).

Serderov 84′

PFC Slavia Sofia: Kirev – Omar, Sergeev, Velkov, Pashov – Vasev, Martinov – Yomov, Baldzhiski (Karabelyov 56′), Serderov – Krastev (Dimitrov 56′).

Zagłębie Lubin: Polacek – Cotra, Dąbrowski, Guldan, Todorovski – Kubicki, Ł. Piątek – Janoszka (Janus 74′), Vlasko (A.Rakowski 84′), Woźniak – K. Piątek (Papadopulos 69′) .