Niezgoda zapewnia trzy punkty. Klasyk przy Reymonta dla Legii!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:34
22 paź 2017, 20:05

W hicie 13. kolejki Lotto Ekstraklasy warszawska Legia pokonała na wyjeździe krakowską Wisłę 1:0 po bramce Jarosława Niezgody z 22. minuty. Dzięki trzem punktom zainkasowanym w Krakowie, zespół Legii traci do liderującego Lecha już tylko jeden punkt.

Niedzielne spotkanie było już 152. starciem pomiędzy Wisłą a Legią- dwoma najbardziej utytułowanymi polskimi klubami w XXI wieku. Nic jednak w tym meczu nie wskazywało, że jest to mecz pomiędzy dwoma tak uznanymi drużynami.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego spotkania wśród podopiecznych Romeo Jozaka był obok strzelca gola golkiper gości, Arkadiusz Malarz. 37- letni bramkarz pierwszy popis swoich umiejętności dał już w 14. minucie meczu po dobrym uderzeniu z powietrza Rafała Boguskiego.

W 22. minucie to przyjezdna drużyna przeprowadziła groźną kontrę. Krzysztof Mączyński, czyli był zawodnik Wisły zagrał do Michała Kucharczyka, który pewnie wbiegł w pole karne i podał w kierunku Jarosława Niezgody. 22- latek swojej okazji nie zmarnował i wyprowadził Legię na prowadzenie.

Potem to Biała Gwiazda starał się doprowadzić chociaż do wyrównania, ale goście bronili się skutecznie i grali ostrożnie. Akcja bramkowa była raczej ich jedyną na dobrym poziomie. W drugiej części spotkania podopieczni Kiko Ramireza naciskali, kilkukrotnie stworzyli nawet spore zagrożenie, ale nie zdołali pokonać znajdującego się w doskonałej dyspozycji Arkadiusza Malarza.

Dzięki temu stołeczna drużyna traci już tylko jeden punkt do pozycji lidera.

Bramki: Niezgoda (22.)

Kartki: Gonzalez, Carlitos, Llonch, Kucharczyk, Astiz, Guilherme – żółta.

Składy:

Wisła: Buchalik – Arsenić, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Llonch, Basha (78. Ze Manuel) – Boguski (58. Wojtkowski), Carlitos, Imaz – Brożek (60. Perez)

Legia: Malarz – Broź, Astiz, Pazdan, Hlousek – Jodłowiec, Mączyński – Guilherme, Hamalainen (90. Kopczyński), Kucharczyk (67. Pasquato) – Niezgoda (75. Sadiku)