Niezwykły występ przyszłego piłkarza Legii. Marc Gual z trzema golami

Aktualizacja: 21 kwi 2023, 21:05
21 kwi 2023, 19:59

Nie jest tajemnicą, że latem Marc Gual ma zostać zawodnikiem Legii Warszawa. W piątkowy wieczór, występując jeszcze w barwach Jagielloni Białystok, zawodnik pokazał, jak wielki drzemie w nim potencjał. W meczu z Wisłą Płock strzelił trzy gole i odwrócił losy spotkania.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Gual zaliczył hat-tricka i uratował swój zespół przed porażką

Duma Podlasia w piątek wybrała się do województwa mazowieckiego. Tam czekało ją starcie z Wisłą Płock. Te świetnie rozpoczęło się dla Nafciarzy, którzy po dziesięciu minutach prowadzili już 2:0. Najpierw na listę wpisał się Bartosz Śpiączka, a następnie do siatki trafił Łukasz Sekulski. Wydawało się, że trzy punkty puszą pozostać z gospodarzami.

Wówczas do akcji wkroczył jednak Marc Gual. Gwiazda Jagiellonii Białystok w 35. minucie zdobyła gola kontaktowego. Prawdziwy kunszt hiszpański piłkarz pokazał jednak już po zmianie stron. W mniej niż kwadrans zdobył dwie kolejne bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 70. minucie było w Płocku już 2:4. Tym razem Guala zastąpił jednak inny zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego, czyli Jesus Imaz. Ten strzeliło ostatniego gola, a trzy punkty pojechały z Dumą Podlasia prosto do Białegostoku.

Tym samym Jaga przeskoczyła w tabeli Wisłę Płock. Teraz ekipa ze wschodniej Polski jest na 9. miejscu, natomiast Nafciarze okupują 10. pozycję. W kolejnym sezonie białostocczanie będą musieli sobie poradzić jednak bez Marca Guala, który latem ma zasilić szeregi Legii Warszawa.