Strona główna Piłka nożna Niskie oceny Polaków po pierwszej kolejce Serie A

Niskie oceny Polaków po pierwszej kolejce Serie A

0
Foto: Official SSC Napoli Twitter
SSC Napoli od wygranej rozpoczęło zmagania nowego sezonu włoskiej Serie A. W “polskim meczu” pokonali oni Fiorentinę 4-3. Nasi rodacy nie byli jednak głównymi aktorami tego widowiska i otrzymali niskie noty.

W premierowym spotkaniu zagrali dwaj Polacy: Piotr Zieliński oraz Bartłomiej Drągowski. Oprócz nich w obu zespołach grają również Arkadiusz Milik i Szymon Żurkowski, jednak ten pierwszy nie zagrał z powodu kontuzji, a drugi spędził spotkanie na ławce rezerwowych.

Telewizja FOX Sports nie zostawiła na reprezentantach Polski suchej nitki i uznała ich za najsłabszych w swoich zespołach. Drągowski otrzymał notę 5 (w skali od 1-10), a “Zielu” – 5,5.

“Piłkarz, który wydawał się być nieobecny w grze Napoli. Okolicznością obciążającą konto Zielińskiego była sytuacja z 9. minuty, kiedy Polak usłyszał wyrok od VAR-u (piłka trafiła w rękę Zielińskiego, a sędzia po obejrzeniu powtórek przyznał Fiorentinie rzut karny – przyp. red.)” – skomentował grę Zielińskiego foxsports.it.

Goal.com podobnie widział grę Drągowskiego i również ocenił go na “piątkę”, ale Zieliński został oceniony wiżej i otrzymał notę 6,5.

Dziennikarze calciomercato.com grę Polaków ocenili na dokładnie tę samą notę: 5,5. “Wydaje się, że polski bramkarz mógł zrobić więcej przy golu Mertensa na 1:1. Przy pozostałych straconych bramkach Drągowski nie miał nic do powiedzenia” – zauważa włoski portal.

Komentarze