Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa NKO PZPN oddaliła odwołania Cracovii i Lechii

NKO PZPN oddaliła odwołania Cracovii i Lechii

0

Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej miało miejsce posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, która ogłosiła kilka ważnych decyzji.

Cracovia Kraków została ukarana rozegraniem jednego meczu Ekstraklasy bez udziału publiczności oraz karą grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych. Kary zostały ogłoszone w związku z zachowaniem kibiców krakowskiego klubu podczas spotkania z Lechią Gdańsk, rozegranego w dniu 15 maja 2016 roku. Podczas tego meczu zostało odpalonych 110 rac, kibice rzucali też różne przedmioty na płytę boiska.

Komisja Ligi Ekstraklasy nałożyła karę meczu bez publiczności w związku z naruszeniem porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu Cracovia – Pogoń Szczecin, które miało miejsce 18 kwietnia bieżącego roku. Kara była zawieszona na okres próby 18 miesięcy. Oddalenie odwołania Cracovii i odwieszenie kary oznacza, że na mecz pierwszej kolejki Ekstraklasy, zaplanowany na 17 lipca 2016 r. na stadionie Pasów z aktualnym wicemistrzem Polski Piastem Gliwice, nie zostaną wpuszczeni kibice.

NKO oddaliła także odwołanie Lechii Gdańsk od orzeczenia Komisji Ligi w sprawie naruszenia porządku i bezpieczeństwa na stadionie podczas meczu Lechii z Legią Warszawa w dniu 11 maja 2016 r. Gdański klub został ukarany karą pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych.

Źródło: pzpn.pl

 

Komentarze