sobota, 25 czerwca, 2022

Nkunku zawodnikiem sezonu w Bundeslidze. Porównanie statystyk z Lewandowskim

Christopher Nkunku broniący barw RB Lipsk został wybrany piłkarzem sezonu w Bundeslidze. Wiele osób, zwłaszcza w Polsce jest w szoku, że nagrody trzeci raz z rzędu nie otrzymał Robert Lewandowski. Wystarczy spojrzeć na statystyki, aby zrozumieć dlaczego tak się stało.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Christopher Nkunku najlepszym piłkarzem Bundesligi w sezonie 2021/2022

Sezon w Bundeslidze zakończył się w sobotę 14 maja. Mistrzem Niemiec został Bayern Monachium, a królem strzelców Robert Lewandowski, który trafiał do bramki rywali 35 razy. Wielu kibiców i ekspertów spodziewało się, że Polakowi trzeci raz z rzędu przypadnie również nagroda dla najlepszego piłkarza sezonu. Tym razem ten tytuł przypadł pomocnikowi RB Lipsk, Christopherowi Nkunku.

W związku z tym pojawiają się już różne teorie zakładające, że nieprzyznanie tytułu najlepszemu strzelcowi jest elementem gry politycznej. Tymczasem rzut oka na statystyki Lewandowskiego i Nkunku dość jasno wskazują dlaczego wybrano 24-letniego Francuza.

Lewandowski
    Nkunku     
Liczba spotkań: 34 34
Gole: 35 20
Asysty: 3 13
Punktacja kanadyjska: 38 33
Drużyna tygodnia: 8 11
Strzały na mecz: 4.7 2.4
Kontakty z piłką: 38.1 46.6
Wykreowane duże okazje: 6 16
Kluczowe podania na mecz: 1.1 1.9
Średnia ocena od sofascore: 7.47 7.59

*Statystyki z Sofascore.com

Lewandowski ma wyraźną przewagę tylko w ilości goli oraz strzałów na mecz. Piłkarz RB Lipsk w jednym meczu oddawał o połowę mniej strzałów na bramkę, a jego dorobek bramkowy jest mniejszy o 43%. Ponadto Nkunku nieco częściej wygrywał bezpośrednie pojedynki z rywalami, co nie zostało uwzględnione w powyższej tabeli.

Francuz w swoim zespole był nie tylko najlepszym strzelcem (4. miejsce w klasyfikacji ogólnej), ale także najlepszym asystentem (2. miejsce w klasyfikacji ogólnej). Ciężko więc przyczepić się do werdyktu Bundesligi.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Christopher Nkunku błyszczy w Bundeslidze. PSG oddało prawdziwy diament ze swojej akademii

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA