Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Nowa rola piłkarza Jagiellonii!

Nowa rola piłkarza Jagiellonii!

0
Foto: jagiellonia.pl

Zimowe zmiany w ekipie z Białegostoku trwają w najlepsze. Tym razem do sztabu szkoleniowego „żółto-czerwonych” dołączył Rafał Grzyb. Będzie pełnił rolę asystenta Ireneusza Mamrota. Zastąpił on na tym stanowisku Dariusza Jurczaka.

Dotąd 35-latek reprezentował Jagiellonię jako kapitan zespołu. Przez 9 lat gry w tym zespole zdołał on wywalczyć Puchar i Superpuchar Polski, a także 3 medale Ekstraklasy. Brał też udział w eliminacjach do Ligi Europy. Łącznie Rafał Grzyb rozegrał dla ekipy z Białegostoku 270 meczów. Strzelił w nich 8 goli i zanotował 11 asyst.

– Długo myślałem nad podjęciem decyzji. W końcu postanowiłem jednak podjąć się tego wyzwania. Mam nadzieję, że emocje towarzyszące mi w pracy będą tylko i wyłącznie pozytywne. Wiem, że początki z pewnością będą trudne. Członkowie sztabu szkoleniowego nie tylko muszą przygotowywać się do treningów, ale również mają wiele innych obowiązków. Na szczęście będę mógł liczyć na pomoc innych trenerów – powiedział Rafał Grzyb.

– Wierzę, że koledzy uważają mnie za dobrego zawodnika i pomocnego człowieka. Wiem, że nie będą już oni pewnie aż w taki stopniu otwarci przy mnie, jednak wierzę, że nasza współpraca będzie się układała pomyślnie. Wszyscy będziemy się starali, aby Jagiellonia uzyskiwała na wiosnę jak najlepsze wyniki – dodał nowy asystent Ireneusza Mamrota.

W związku z takimi roszadami w hierarchii klubowej awansuje również Taras Romanczuk. Zostanie on na stałe kapitanem „żółto-czerwonych”.

 

Komentarze