Nowe informacje ws. przyszłości Messiego. Sensacyjny zwrot?

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, Leo Messi wcale nie musi przedłużyć kontraktu z PSG. Po wygraniu mistrzostwa świata z reprezentacją Argentyny, gwiazdor paryskiego klubu miał zmienić zdanie i niewykluczony jest jego powrót do Barcelony.

Od pewnego czasu wszystko wskazywało na to, że Leo Messi przedłuży swój kontrakt z PSG. Obecna umowa Argentyńczyka wygasa wraz z końcem czerwca tego roku i wszystko zapowiadało na podpisanie nowej, która zatrzymałaby Argentyńczyka w stolicy Francji na dwa kolejne sezony.

Messi jednak nie przedłuży umowy z PSG?

Nowe informacje na ten temat przekazał hiszpański dziennikarz Gerard Romero. Według niego, niedawny mistrz świata z Kataru ma wątpliwości co do pozostania w Paryżu i rozważa różne opcje. – Na dzień dzisiejszy intencją Messiego nie jest przedłużanie kontraktu, a tym samym dłuższy pobyt w PSG – przekonuje.

Jak się okazuje, zmiana decyzji miała być podyktowana sięgnięciem po mistrzostwo świata.Triumf w Katarze zmienił sposób myślenia Messiego. Obecnie w kontekście najbliższej przyszłości ceni sobie inne rzeczy – dodał Romero.

Można zakładać, że wywalczenie tytułu z reprezentacją Argentyny było ostatnim sportowym celem, którego brakowało Messiemu. Zdaniem Romero, teraz pojawiły się wątpliwości, czy jakiekolwiek trofeum z PSG – czy to mistrzostwo Francji czy triumf w Lidze Mistrzów – wystarczająco by go zmotywowały.

Barcelona liczy na powrót Messiego

W obliczu wygasającego za niecałe pół roku kontraktu Messiego i najnowszych doniesień Gerardo Romero, ponownie zaczął być aktywny temat jego powrotu do FC Barcelony. Sam hiszpański dziennikarz nie wyklucza tego scenariusza, a „inne rzeczy”, które Argentyńczyk ma obecnie cenić sobie bardziej, to między innymi powrót do miejsca, które przez wiele lat było jego domem.

Jednym z głównych warunków, które musiałyby być spełnione, aby powrót Messiego był możliwy, byłaby rezygnacja ze sporej części wynagrodzenia. Barca wciąż mierzy się z trudną sytuacją ekonomiczną i musiałaby spełnić wszystkie wymogi dot. funduszu płacowego, aby móc ponownie przywitać Argentyńczyka.

Przemysław Frankowski obok Messiego. Polak z wielkim wyróżnieniem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama