czwartek, 30 czerwca, 2022

Liga Mistrzów: nowy format od sezonu 2024/25. Poznaliśmy zmiany

Od sezonu 2024/25 w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych zajdą gruntowne zmiany. Liga Mistrzów będzie składać się z 36 drużyn, czyli o 4 więcej niż w poprzednich edycjach. Najciekawszą zmianą jest brak fazy grupowej.

Liga Mistrzów: nowy format rozgrywek 

Po dzisiejszych doniesieniach o rozgrywkach Superligi zrobiło się głośno o nowym formacie w konkurencyjnych rozgrywkach. Liga Mistrzów od sezonu 2024/25 wejdzie w nowy etap. Zwiększona zostanie ilość zespołów do 36, a faza grupowa zostanie zastąpiona jedną dużą tabelą ligową. 

Każdy z zespołów będzie rozgrywać 10 spotkań (5 domowych i 5 wyjazdowych) w pierwszym etapie rozgrywek. Dzięki większej liczbie drużyn zobaczymy o 100 więcej meczów w całym turnieju. Najlepsze osiem klubów automatycznie awansuje do następnego fazy, a drużyny z miejsc 9-24 zagrają w play offach składających się z dwóch etapów. Najlepsza ósemka zagra dalej.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy są to dobre zmiany. Zdecydowanie wpłynie to na zwiększenie oglądalności, ponieważ w Lidze Mistrzów zagra więcej zespołów i odbędzie się o wiele więcej spotkań. Jest to idealne rozwiązanie dla reklamodawców i szansa na większe zarobki w dniach meczowych dla klubów.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA