Strona główna Piłka nożna Nowy kontrakt Mateusza Klicha! Związał się z Leeds długoletnią umową

Nowy kontrakt Mateusza Klicha! Związał się z Leeds długoletnią umową

0
foto: www.leeds-live.co.uk

Występujące w Championship Leeds United poinformowało dziś, że nową umową z ich klubem związał się reprezentant Polski, Mateusz Klich. Obowiązywała będzie ona do końca czerwca 2024 roku.

Były piłkarz Cracovii, PEC Zwolle czy FC Utrechtu, do którego był wypożyczony z Leeds wiosną ubiegłego roku jest czołowym graczem zespołu prowadzonego przez Marcelo Bielsę. W bieżących rozgrywkach wystąpił łącznie w 16 spotkaniach, w których zanotował dwie bramki oraz jedną asystę. Udany miał zwłaszcza ubiegły sezon, w którym rozegrał w sumie aż 50 meczów, notując w nich dziesięć bramek i dziewięć asyst.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę tutaj zostać na dłużej. To była łatwa decyzja. Już wcześniej mówiłem, że chcę przedłużyć umowę. Dobrze się tutaj czuję. Moja córka urodziła się w Leeds. Chcę kontynuować tę grę, którą pokazywałem w ostatnim sezonie. Trener Bielsa ma naprawdę duży wpływ na moją karierę. Pomógł mi. Myślę, że mamy większe szanse na awans w obecnych rozgrywkach. Myślę, że będzie dobrze – przyznał Polak w rozmowie z klubowymi mediami.

Klich regularnie powoływany jest do reprezentacji Polski odkąd jej selekcjonerem został Jerzy Brzęczek. Łącznie w Biało-Czerwonych barwach zanotował 22 występy, w których zdobył dwie bramki. Okazję do poprawy statystyk będzie miał już niebawem, bowiem znalazł się w kadrze na nachodzące mecze eliminacji Euro 2020 przeciwko Izraelowi (16 listopada) oraz Słowenii (19 listopada). http://credit-n.ru/offers-zaim/platiza-mgnovenniy-zaim-online.html

Komentarze