Nowy szkoleniowiec w Olsztynie

20 lis 2017, 17:08

Michał Alancewicz został nowym, tymczasowym trenerem piłkarzy I-ligowego Stomilu Olsztyn. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Asenskiego, który w sobotę musiał ustąpić miejsca, z powodu słabych wyników jego podopiecznych.

W piątkowe popołudnie, piłkarze Stomilu ponieśli, w meczu z Drutex Bytovią, dziesiątą porażkę w sezonie. Wspólnie z Olimpią Grudziądz oraz Ruchem Chorzów, mają ich najwięcej spośród wszystkich drużyn występujących w I lidze. W sobotę klub podał oficjalny komunikat, iż Tomasz Asensky przestaje pełnić funkcję trenera piłkarzy.

Dziś już wiadomo, iż do końca roku, zespół poprowadzi Michał Alancewicz, który jest zżyty z klubem. Jako piłkarz występował w drugiej drużynie Stomilu, a do dziś zajmował się akademią olsztyńskiego klubu.

O nominacji na pierwszego trenera Stomilu dowiedziałem się dzisiaj rano. Przyszedłem do klubu robić swoją robotę związaną z akademią, zostałem zaproszony na rozmowę i dowiedziałem się, że mam iść poprowadzić trening pierwszego zespołu. Stomilowi nigdy nie odmówię – przyznał dla strony klubowej.

33-latek poprowadzi Stomil w dwóch ostatnich, tegorocznych spotkaniach Nice I Ligi. W najbliższy piątek Olsztyn podejmie, na własnym terenie, wicelidera z Chojnic. Z kolei 30 listopada czeka piłkarzy Stomilu zaległe spotkanie z Suwałkami. Obecnie podopieczni Michała Alancewicza zajmują w tabeli 15. miejsce, które na zakończenie sezonu oznaczałoby grę w barażach.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA