Nowy trener kadry do lat 21. PZPN ogłosił, kto zastąpi Probierza

22 wrz 2023, 17:18

W piątkowe popołudnie Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nowym trenerem reprezentacji do lat 21 został Adam Majewski. Były opiekun Stali Mielec zastąpił na tym stanowisku Michała Probierza, który w środę został ogłoszonym opiekunem pierwszej kadry narodowej.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Adam Majewski nowym selekcjonerem reprezentacji do lat 21

Adam Majewski pierwsze kroki w piłce stawiał w rodzimym Płocku, gdzie grał w barwach Petrochemii (dzisiaj Wisła Płock). W 1995 roku przeniósł się do Lecha Poznań, w którym występował przez cztery sezony. W międzyczasie wypożyczony był na pół roku do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolsk. Największe sukcesy jako zawodnik osiągał jednak w stolicy Polski, gdzie z Legią Warszawa zdobył w 2002 roku mistrzostwo Polski i Puchar Ligi Polskiej.

Majewski podczas swojej kariery występował również w greckim Panioniosie GSS i Zawiszy Bydgoszcz. Karierę zakończył w Płocku w 2010 roku z powodu zerwania więzadeł krzyżowych. Następnie został asystentem trenera Nafciarzy. Po zdobyciu pierwszego doświadczenia w roli szkoleniowca przejął drugi zespół Wisły. W sezonie 2019/2020 i 2020/2021 był natomiast opiekunem Stomilu Olsztyn.

W lipcu 2021 roku jako trener Stali Mielec zadebiutował w Ekstraklasie. Zespół z województwa podkarpackiego poprowadził w 62 spotkaniach. Ze Stali odszedł w marcu 2023 roku. Teraz Adam Majewski przejął schedę po Michale Probierzu, który reprezentacją Polski do lat 21 opiekował się od lipca 2022 roku.


Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA