Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Nowy właściciel Korony podjął już pierwsze decyzje!

Nowy właściciel Korony podjął już pierwsze decyzje!

0
Foto: kreiszeitung.de

Dieter Burdenski oficjalnie został nowym właścicielem Korony Kielce. Były zawodnik Werderu Brema podjął już pierwsze decyzje personalne. 

– Pan Krzysztof Klicki pisemnie zrezygnował z prawa pierwokupu i już oficjalnie Korona ma wiodącego, nowego właściciela, miasto nadal posiada 28 procent. To nadal jest kielecki klub i nie ma co do tego żadnych wątpliwości – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Phenecia Burdenski Investment GmbH, czyli firma Dietera Burdenskiego wykupiła od miasta aż 72% udziałów kieleckiego klubu. Inwestycja ta kosztowała byłego reprezentanta Niemiec 3,7 miliona złotych.

– Cieszę się, że doszło do zawarcia tej transakcji, była ona przeprowadzana przez kilka miesięcy. Negocjacje były trudne, ale prowadzone fair play – stwierdził nowy właściciel Korony.

Jak zapewnia nowy właściciel występującego w LOTTO Ekstraklasie klubu chce jak najlepiej dla swojego zespołu.

– Nie jestem osobą, która będzie zarządzać klubem na odległość, będą w Kielcach bardzo często, tak, żeby podejmować właściwe decyzji. Mam nadzieję, że wspólnie ze środowiskiem gospodarczym miasta i kibicami uda nam się osiągnąć sukces.

Dieter Bursenski podjął już swoje dwie pierwsze decyzje personalne. Nowym prezesem kieleckiego zespoły został Krzysztof Zając, natomiast wiceprezesem Marek Paprocki.

Komentarze