O awans do Azerbejdżanu po ostatni gwizdek!

Aktualizacja: 30 mar 2016, 22:54
30 mar 2016, 20:22

W środę, 30 marca reprezentacja Polski do lat 17 musiała uznać wyższość reprezentacji Serbii. Do awansu potrzebna będzie wygrana w ostatnim meczu z silną Irlandią.

Mecz na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej 6 zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść drużyny z Bałkanów. Ewidentnie nie był to dzień naszych orłów. W grę podopiecznych Bartłomieja Zalewskiego wdarło się wiele niedokładności, szczególnie w środku pola. Zespół z dzisiejszego spotkania niczym nie przypominał tego z drugiej połowy wygranego meczu z Czarnogórą (2:0). Pierwsza połowa zdecydowanie dla Serbów, którzy mądrze się ustawiali, byli agresywniejsi i przede wszystkim zdobyli gola za sprawą Marko Ilica.

Druga połowa wyglądała troszeczkę lepiej, Polacy starali się grać wyżej i atakować, co niestety zostało wykorzystane przez Djerlka, który fantastycznie uderzył zza pola karnego. Przy bramce zawodnik Serbii miał dużo czasu, zdążył odwrócić się i oddać bardzo dobry strzał.

Polacy po stracie bramki rzucili się do odrabiania strat, czas uciekał a wskaźnik niedokładności ciągle rósł. Nadzieję dała bramka Kwietniewskiego, który w 78. minucie oddał mocny strzał między nogami bramkarza Partizana Belgrad. Mecz dobiegał końca, naszym reprezentantom śpieszyło się, niewiele jednak przyniosło przesunięcie naszego dobrze grającego kapitana, Adama Chrzanowskiego do linii ataku. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Polska jako organizator eliminacji musi wygrać 2 kwietnia w Pruszkowie z Irlandią, natomiast Serbowie już w Warszawie mogli fetować awans do ME w Azerbejdżanie. Zajęli oni pierwsze miejsce, a stawkę zamykają zawodnicy Czarnogóry, którzy stracili szansę na pozytywny rezultat w zestawieniu końcowym. Liczymy na wygraną zawodników z orzełkiem na piersi i awans na tak prestiżową imprezę jaką są mistrzostwa Europy. Cytując wybitnego polskiego trenera, Kazimierza Górskiego, “dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe”.

Polska: 1. Kamil Grabara – 15. Jakub Bednarczyk (41, 2. Paweł Olszewski), 5. Bartłomiej Gajda, 4. Adam Chrzanowski, 3. Tymoteusz Puchacz- 7. Marco Drawz, 8. Riccardo Grym (41, 6. Tomasz Makowski), 17. Sebastian Szymański, 10. David Kopacz, 11. Bartosz Wiktoruk – 9.Przemysław Macierzyński (53, 16. Mikołaj Kwietniewski).

Serbia: 12. Aleksandar Popović – 2. Julijan Popović, 5. Marko Ilić, 6. Strahinja Bošnjak, 22. Aleksa Terzić – 11. Dejan Joveljić (53, 10. Igor Maksimović), 18. Njegoš Petrović, 8. Veljko Nikolić (71, 7. Luka Ilić), 19. Armin Đerlek (60, 4. Melentios Mišković), 21. Stefan Ilić – 9. Đorđe Jovanović.

Bramki: Mikołaj Kwietniewski 78. – Stefan Ilić 27. Armin Đjerlek 56.