Strona główna Piłka nożna O której mecz Polska – Węgry? Gdzie grają? Składy

O której mecz Polska – Węgry? Gdzie grają? Składy

0
Andora - Polska
fot. Pawel Andrachiewicz

W poniedziałek, 15 listopada 2021 roku reprezentacja Polski rozegra swój ostatni mecz w
ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Paulo Sousę będzie reprezentacja Węgier. Wielu kibiców zadaje sobie pytania – o której rozpocznie się mecz Polska – Węgry? Gdzie grają? W jakich składach wystąpią oba zespoły na każde z tych zagadnień odpowiemy w tym artykule.

Gdzie i kiedy odbędzie się mecz Polska – Węgry?

“Biało-czerwoni” rozegrają swój ostatni mecz w eliminacjach do Mundialu w swojej “świątyni”, czyli na PGE Narodowym w Warszawie. Polskim kibicom nie trzeba przedstawiać tego obiektu. Polscy kadrowicze nie przegrali na tym stadionie od… 2014 roku. Od momentu otwarcia PGE Narodowego, zostało tam rozegranych 25 spotkań z udziałem reprezentacji Polski. “Biało-czerwoni” wygrywali tam 15-krotnie, 8 razy zremisowali i tylko 2 razy schodzili z boiska jako pokonani. Tak, jak wspomnieliśmy, po raz ostatni stało się to w 2014 roku, kiedy to Szkoci wygrali 1:0 po golu Scotta Browna. Druga z porażek jest datowana na marzec 2013 roku. Polacy przegrali wówczas z Ukrainą 1:3 w meczu, który został rozegrany w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2014 roku.

We wstępie do tego artykułu wspomnieliśmy, że mecz Polska – Węgry odbędzie się 15 listopada 2021 roku. Pozostaje jeszcze pytanie: o której godzinie zabrzmi pierwszy gwizdek arbitra tej rywalizacji? Odpowiedź na to zagadnienie to 20:45.

fortuna bonus

Bilety na mecz Polska – Węgry. Gdzie kupić?

Jako, że jest to ostatni mecz reprezentacji Polski w pierwszej fazie eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku, wielu kibiców było (lub nadal jest) zainteresowanych biletami na mecz Polski z Węgrami. W momencie ogłoszenia sprzedaży wejściówek, ich ceny wahały się w przedziale 90-200 PLN. Niestety, Ci, którzy liczyli, że kupią bilety na mecz Polska – Węgry na ostatnią chwilę, będą musieli obejść się smakiem – wszystkie bilety zostały już wyprzedane.

Kto sędzią meczu Polska – Węgry?

Arbitrem meczu Polska – Węgry będzie Portugalczyk Tiago Martins. 41-latek po raz trzeci
poprowadzi spotkanie eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Poprzednio sędziował
mecze Hiszpanów z Gruzinami (4:0) oraz Litwinów ze Szwajcarami (0:4). W obu tych
spotkaniach pokazał tylko 2 żółte kartki. Co ciekawe, na co dzień sędziuje na portugalskich boiskach i jest znany z tego, że lubi “obdarowywać” zawodników żółtymi kartkami.

Na liniach, wspomnianemu Martinsowi, będą pomagać jego rodacy, Luis Campos oraz Pedro Almeida. W gronie sędziów VAR również znajdziemy Portugalczyków. Za “monitorami” zasiądą Joao Pinheiro oraz Vitor Ferreira. Arbitrem technicznym będzie Helder Malheiro.

lvbet bonus

Przewidywane składy na mecz Polska – Węgry: Cash w pierwszej “11”?

Mimo tego, że Polacy mają już zapewniony udział w przyszłorocznych barażach o mistrzostwa świata, zarówno eksperci jak i kibice zastanawiają się, kogo Paulo Sousa zdecyduje się desygnować do meczu z Węgrami. Wątpliwości pojawiają się, przede wszystkim, w przypadku zawodników, którym grozi absencja w pierwszym spotkaniu barażowym w przypadku otrzymania żółtej kartki w nadchodzącym spotkaniu. W tym gronie jest aż 7 reprezentantów Polski – Kamil Glik, Arkadiusz Milik, Bartosz Bereszyński, Mateusz Klich, Karol Świderski, Michał Helik oraz Damian Szymański. Z tego “składu” “usunął się” Grzegorz Krychowiak, który wystartował się przed barażami, otrzymując upomnienie od arbitra w meczu z Andorą.

Paulo Sousa ma poważny dylemat. Z jednej strony, mógłby oszczędzić wyżej wymienionych graczy, z drugiej: Polacy wciąż nie są pewni rozstawienia w marcowych barażach. Warto dodać, że zwycięstwo w meczu z Węgrami by je zapewniło.

W spotkaniu z Andorą, swój reprezentacyjny debiut zaliczył nowy “nabytek” “Biało-czerwonych”, czyli Matty Cash. Boczny obrońca Aston Villi pojawił się na boisku w drugiej części rywalizacji i pokazał się z dobrej strony. Niewykluczone, że w meczu z Węgrami wystąpi od pierwszej minuty – szczególnie, że zagrożony pauzą jest Bartosz Bereszyński.

Polska – Węgry: przewidywane składy

Polska: Szczęsny – Helik, Bednarek, Dawidowicz – Puchacz, Linetty, Zieliński, Moder, Cash –
Świderski, Lewandowski
Węgry: Dibusz – Lang, At. Szalai, Z. Nagy, Kecskes – Schon, A. Nagy, Nego, Schafer –
Szoboszlai – Ad. Szallai

Komentarze