O taką stawkę jeszcze nie grali. Historia starć Polski z Macedonią Północną

7 cze 2019, 13:38

Historia meczów reprezentacji Polski z Macedonią Północną nie jest zbyt długa. Wpływ na to ma bez wątpienia krótka historia tego kraju. Dotychczas z tą bałkańską drużyną mierzyliśmy się w trzech meczach towarzyskich.

• 1. Macedonia – Polska 0:3 14.02.2003

Było to pierwsze towarzyskie starcie Polski z Macedonią. Mecz był jednostronny i zakończył się gładkim zwycięstwem Polaków. Wszystkie bramki dla „biało-czerwonych” padły w I połowie spotkania. Ich strzelcami byli Andrzej Niedzielan, Grzegorz Rasiak i Rafał Lasocki.

• 2. Macedonia – Polska 1:1 26.05.2008

Tym razem nasza reprezentacja przygotowywała się do Mistrzostw Europy. Po I połowie nasi piłkarze przegrywali z przeciwnikiem po golu Gorana Maznova. Jednak w końcówce starcia sędzia podyktował dla Polaków rzut karny. Tę okazję zdołał wykorzystać Radosław Matusiak i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

• 3. Macedonia – Polska 1:4 14.12.2012Ostatnie spotkanie naszej reprezentacji z Macedonią zakończyło się pewnym zwycięstwem „biało-czerwonych”. Gole dla Polski strzelali wówczas Arkadiusz Milik, Szymon Pawłowski, Artur Jędrzejczyk i Waldemar Sobota.

Już dziś o godzinie 20:45 obie reprezentacje spotkają się po raz czwarty. Tym razem zagrają ze sobą w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020.