Obrońca Lecha Poznań nie zagra na Mistrzostwach Świata

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:18
13 paź 2015, 18:45

Już na pierwszej rundzie kwalifikacyjnej, walkę o awans do Mistrzostw Świata w 2018 roku w Rosji zakończyła reprezentacja Gambii. “Skorpiony” okazały się słabsze w dwumeczu z Namibią.

Po piątkowym remisie 1:1, Gambijczycy z piłkarzem Lecha Poznań Kebbą Ceesayem w składzie, mieli jeszcze szanse na awans do drugiej rundy. Dzisiaj jednak, podopieczni Raoula Savoya ulegli na wyjeździe “Dzielnym Wojownikom” 1:2 i pożegnali się w afrykańskimi eliminacjami MŚ.

Starcie rewanżowe zaczęło się po myśli Gambijczyków. Już po dziesięciu minutach po golu napastnika szwedzkiego Sundsvall, Pa Amata Dibby przyjezdni prowadzili 1:0. Był to jednak kres ich możliwości, a Namibia dwukrotnie trafiła do siatki. Jeszcze przed przerwą wyrównał Willy Stephanus, a awans do drugiej fazy zapewnił gospodarzom grający na co dzień w lidze RPA Hendrik Somaeb. Na dzisiejszych triumfatorów w II rundzie czeka już Gwinea.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata (strefa afrykańska) – I runda (rewanż)
Namibia – Gambia 2:1 (1:1)