Oceny Polaków za mecz z Kazachstanem

4 wrz 2016, 20:44

Polska zremisowała z Kazachstanem w Astanie 2:2. Nasi zawodnicy nie zaprezentowali się dziś z najlepszej strony.

Oceny podawane są w skali 1-6:

Łukasz Fabiański – 3

W pierwszej połowie dwa razy dobrze bronił groźne sytuacje. Przy drugiej bramce mógł lepiej się zachować i wyłapać wrzuconą piłkę. Kilka razy wybijał niepotrzebnie piłkę, po których to wykopach następowała strata.

Maciej Rybus – 3

Całkiem niezła pierwsza połowa,kiedy to często podłączał się do przodu. To po jego podaniu Milik miał genialną okazję. W drugiej połowie  głównie jego stroną atakowali Kazachowie, a robili to niestety dobrze.

Bartosz Salamon – 2

Salamon zastępował kontuzjowanego Pazdana. W pierwszej połowie jego gra nie była najgorsza, chociaż mogły dziwić przegrywane pojedynki główkowe z dużo niższymi Kazachami. W drugiej połowie niestety coś się popsuło. Łukasz zostawiał bardzo dużo miejsca, był pasywny i nie był agresywny. Niestety nie było to dobre zastępstwo.

Kamil Glik – 3

Podobnie jak u Salamona. Kamil w drugiej połowie zagraj słabiej, jakby siadł. Również zostawiał za dużo miejsca i wykorzystywali to Kazachowie. W drugiej połowie fatalnie zachował się kopiąc leżącego rywala, za co obejrzał tylko żółtą kartkę. Lepsze mecze grywał Kamil.

Łukasz Piszczek – 3

Pierwsza połowa – pewny siebie Piszczek, ofensywny i dynamiczny. W drugiej podobnie jak cała drużyna lekko przysiadł. Kilka razy pod koniec spotkania niepotrzebnie i bezsensownie wrzucał piłkę w pole karne.

Grzegorz Krychowiak – 3

Do tej pory Grzegorz swoją grą przyzwyczaił nas do o wiele lepszego poziomu. Być może to, że nie gra w PSG wpłynęło na jego formę w dzisiejszym meczu. Oczywiście rozgrywał piłkę, cofał się po nią, ale wiele razy był spóźniony i to nie była ta dynamika.

Piotr Zieliński – 4

W końcu był to dobry mecz Piotrka w kadrze. Oprócz pierwszych 15. minut drugiej połowy odbierał piłkę, odważnie brał grę na siebie. Nie zawsze tak jak trzeba detronizował ataki rywali.

Jakub Błaszczykowski – 2

Raz popisał się dobrym strzałem, który wylądował na słupku, ale z jego strony to było za mało. Brakowało energicznych rajdów, takiego męczenia rywali. Ratuje go gra obronna, dużo pomagał Rybusowi.

Bartosz Kapustka – 3

Na swoim koncie gol, genialne zagranie do Rybusa, kiedy to Milik uderzał w poprzeczkę. Również brakowało rajdów, ale przypomnijmy, że Bartek jest jeszcze młody i nie jest takim stricte skrzydłowym.

Arkadiusz Milik – 2

Zmarnował dwie świetne okazje, które zapewne zmieniłyby oblicze meczu. Często tracił piłkę i niestety często po tym nie wracał. Szkoda, że niczym nie przypominał napastnika Napoli w meczu z Milanem.

Robert Lewandowski – 3

Brał grę na siebie, zastawiał się i przepychał. Przez cały mecz ostro faulowany przez Kazachów. Wywalczył karnego, którego później sam wykorzystał. W drugiej połowie miał niezłą okazję, ale jego strzał został zablokowany. Kilka razy niepotrzebnie głupio wdawał się w rozmowy, a nawet w drobne spięcia.