Strona główna Piłka nożna Odkrycie Premier League zagra w reprezentacji Polski?

Odkrycie Premier League zagra w reprezentacji Polski?

0
dailystar.co.uk

Adam Nawałka już niedługo może mieć pod swoimi skrzydłami nowego zawodnika. Mowa o Jamesie Tarkowskim, który występuje aktualnie w rewelacyjnie grającym Burnley.

O zainteresowaniu grą dla polskiej kadry poinformował sam zawodnik, który jak wskazuje jego nazwisko ma polskie korzenie. Jego dziadek był czołgistą podczas II wojny światowej. Co więcej, Tarkowski nigdy nie zagrał w żadnej angielskiej reprezentacji młodzieżowej, więc drzwi do kadry Nawałki są otwarte.

25-latek wystąpił w obecnym sezonie Premier League w barwach Burnley we wszystkich osiemnastu spotkaniach prezentując się nadzwyczaj dobrze. Jego drużyna radzi sobie podobnie i aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli ligi angielskiej.

Niestety Tarkowski wciąż nie posiada polskiego paszportu, jednak jak sam zaznacza jest chętny do gry z orzełkiem na piersi:

– Wciąż jestem zainteresowany występami i dla Anglii, i dla Polski. Rozumiem, że Southgate mnie obserwuje, ale nie wykluczam możliwości gry dla Polski. Widziałem Polskę w eliminacjach MŚ. Wiem, że w środku obrony gra Kamil Glik z Monaco, ma partnera z polskiej ligi. Drużyna jest mocna, choć konkurencja chyba nie aż tak wielka jak w Anglii – skomentował Tarkowski.

Komentarze