Odrabianie strat, piękne bramki i czerwona kartka. Lech remisuje z Piastem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:45
19 kwi 2016, 19:47

Lech Poznań zremisował u siebie z Piastem Gliwice 2:2, mimo, że po 45 minutach prowadził dwiema bramkami. Gliwiczanie nadal będą się liczyć w walce o mistrzostwo.

Piłkarze Lecha od początku meczu chcieli pokazać kto tu rządzi. Już w 6. minucie pierwszą bramkę strzelił Karol Linetty, który wykorzystując nieporozumienie Koruna i Murawskiego przejął piłkę i posłał ją w prawy róg bramki. Piast chciał szybko odpowiedzieć, ale dośrodkowanie Mraza wyłapał Burić. Goście mieli świetną okazję do wyrównania, ale uderzenie Barisicia przeniósł na poprzeczkę dobrze dysponowany Burić. Lech odpowiedział świetnym strzałem Linettego, które jednak wylądowało na spojeniu bramki Piasta. Za to już w 38. minucie Lechitom udało się wyjść się na prowadzenie. Akcję rozpoczął Jevtić, a Karol Linetty oddał bardzo mocny strzał, który obronił Szmatuła. Nicki Bille Nielsen był jednak na miejscu i wślizgiem dobił piłkę.

Gliwiczanie wyszli na drugą połowę zupełnie odmienieni. Już w 51. minucie Sasa Zivec po podaniu Kamila Vacka strzelił z pierwszej piłki kontaktową bramkę, która z pewnością będzie kandydatem do najładniejszej w tej kolejce. Mecz obfitował w piękne uderzenia. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu był już remis. Mraz fantastycznie przymierzył ze skraju pola karnego, a Burić nie miał nic do powiedzenia. W 69. minucie ostro w nogi Kownackiego wszedł Vacek, za co dostał czerwoną kartkę i zdziwiony decyzją sędziego opuścił boisko. Mimo tego, że goście musieli grać w „10”, nie chcieli rezygnować z ofensywnych akcji. Martin Nespor wyprzedził Arajuuriego i głową strzelił na bramkę, ale Burić tym razem nie miał problemu z obroną. Lech próbował jeszcze atakiem pozycyjnym zaskoczyć gości, ale mecz ostatecznie zakończył się sprawiedliwym remisem.

Bramki: 6′ Linetty, 38′ Nielsen, 51′ Zivec, 60′ Mraz

Żółte kartki: 35′ Tetteh, 76′ Kadar, 84′ Arajuuri

Czerwona kartka: 69′ Vacek

Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Trałka (68′ Kownacki), Tetteh – Jevtić (82′ Gajos), Linetty, Pawłowski – Nielsen

Piast: Szmatuła – Mokwa, Korun, Hebert, Mraz – Zivec (83′ Mak), Vacek, Murawski, Bukata – Szeliga (46′ Nespor), Barisic (74′ Jankowski)