Strona główna Piłka nożna Odszedł Marek Ostrowski, były reprezentant Polski

Odszedł Marek Ostrowski, były reprezentant Polski

0

W wieku 57 lat zmarł dziś w nocy były reprezentant Polski, Marek Ostrowski. Uczestnik mundialu w 1986 roku, wieloletni zawodnik Pogoni Szczecin, zmagał się z problemami kardiologicznymi. 

Bardzo smutna wiadomość dotarła dziś z Austrii do Polski. Dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN, Janusz Basałaj, poinformował o śmierci byłego reprezentanta Polski – Marka Ostrowskiego.

Ostrowski urodził się w listopadzie 1959 roku w Skrwilnie, przygodę z piłką rozpoczynając w Wiśle Płock i Stoczniowcu Gdańsk, skąd trafił do Zawiszy Bydgoszcz. Jako 23-letni zawodnik przeniósł się do Pogoni Szczecin, w której spędził najpiękniejsze lata swojej piłkarskiej kariery. Mierzący 173 cm skrzydłowy reprezentował barwy „Portowców” przez blisko 10 lat, stając się legendą klubu. W Pogoni rozegrał łącznie ponad 200 spotkań, w tym 181 ligowych. Przygodę z polską Ekstraklasą zakończył z dorobkiem 24 trafień, w większości po pięknych uderzeniach z dystansu.

Ostrowski jeszcze przed przenosinami do Szczecina rozpoczął swoją przygodę z reprezentacją Polski. Zadebiutował 25 stycznia 1981 roku, a z orzełkiem na piersi wystąpił w 37 spotkaniach, zdobywając jedną bramkę. Skrzydłowy znalazł się kadrze Antoniego Piechniczka na rozgrywane w 1986r. w Meksyku Mistrzostwa Świata. We wszystkich czterech spotkaniach zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.

W 1989 roku zdecydował się opuścić kraj i wyemigrował do Austrii, gdzie grywał w takich klubach jak FB Union Modling i SV Stockerau. Do Polski już nie wrócił i przez kilkadziesiąt lat mieszkał i pracował w Austrii. Kilka tygodni temu podupadł na zdrowiu, o czym poinformował Adam Kensy, który wraz z Ostrowskim grał w Pogoni Szczecin:

„Kilka tygodni temu Marek, który był moim przyjacielem, miał operację serca w jednym z austriackich szpitali. Wydawało się, że ze zdrowiem jest lepiej, niedawno opuścił szpital. Niestety, jego żona Hanna przekazała nam wiadomość o śmierci”

Pogoń Szczecin złożyła na ręce rodziny i przyjaciół Marka Ostrowskiego najszczersze wyrazy współczucia, a dzisiejsze ligowe starci Portowców z Wisłą Płock zostanie poprzedzone minutą ciszy.

źródło: pogonszczecin.pl

Komentarze